ربات تریدر اتوماتیک

ربات تریدر اتوماتیک

فهرست

ربات تریدر اتوماتیک یا ربات معامله گر اتوماتیک چیست و دارای چه مزایا و معایبی هستند؟ آیا می توان به کمک ربات تریدر، با زحمت اندک و بدون نگرانی به یک معامله گر سودساز و موفق تبدیل شد؟ آیا ربات های تریدر اتوماتیک کلاهبردار هستند و می خواهند سرمایه افراد را به سرقت ببرند؟

در این مقاله تمامی این موارد را توضیح خواهیم داد و تردید شما را در استفاده از ربات تریدر  برطرف خواهیم کرد و اینکه آیا واگذار کردن مسئولیت معامله به یک ربات معامله گر ارزش ریسک دارد یا خیر؟

معرفی ربات تریدر اتوماتیک

این روزها به دلیل نوسانات بازار ارزدیجیتال ترید کردن نقطه قوت یک تریدر در سرمایه گذاری است. ولی به دلیل پیشرفته بودن بعضی از قسمت های ترید امکان دارد تریدرهای مبتدی که تازه پا به این عرصه گذاشته اند نتوانند به طور درست از معاملات ترید استفاده کنند. ترید اتوماتیک یک مدل تجاری بر پایه سفارشات خرید و فروش ارز دیجیتال است که به صورت اتوماتیک طبق برنامه و سیستمی اصولی انجام می شود.

بیشتر بدانید : ربات تریدر وویژگیهای آن !

      معرفی ربات تیم تریدر

ترید اتوماتیک چیست؟

خرید و فروش خودکار ارز دیجیتال نوعی برنامه ترید است که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد فرصت های مناسب بازار را مغتنم شمارند. ترید اتوماتیک دارای پلتفرم های پیچیده و برنامه نویسی می باشد که از پلاگین های خارجی ساپورت می کنند. به این صورت سرمایه گذاران می توانند برای انجام خرید و فروش خود نرم افزار معاملاتی را نصب کنند و دستورالعمل های ترید خود را تنظیم کرده تا برنامه به صورت اتوماتیک خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر را انجام دهد.

ربات های ترید به جهت یافتن پوزیشن های مناسب بازار برای معامله دارایی های مختلف رمزارز ایجاد شده اند و حتی نیاز به بازبینی 24 ساعته تریدر ندارد بلکه بر طبق برنامه و استراتژی خود کار می کنند و مشخص می کنند چه زمان برای انجام معاملات معقول  است تا سود کسب کند.

ربات تریدر اتوماتیک - رمزگشا
ربات تریدر اتوماتیک – رمزگشا

برای کسب اطلاعات خواندن مقاله ربات تریدر چیست؟ خالی از لطف نیست.

بیشتر بخوانید: معرفی ربات تریدر

 

طریقه انجام کار ربات های ترید

با توضیح این تکنولوژی کاربردی به این پرسش می رسیم که ربات های ترید چطور زمان صحیح معاملات را تشخیص می دهند؟ اگر بخواهیم عملکرد ربات تریدر اتوماتیک را توضیح دهیم، متوجه می شوید علم فناوری تا چه میزان پیشرفت داشته است. ترید خودکار بر خلاف تمامی روش های حرفه ای ترید دستی، توسط الگوریتم های برنامه نویسی که در آن انجام شده است، بازار را تحلیل می کند و بر اساس شاخص های به کار رفته شده تعیین می کند که چه زمان برای خرید و چه زمانی برای فروش ارزدیجیتال مناسب است.

در حقیقت سیستم معاملات اتوماتیک با روش های تحلیلی به کار رفته ، مشخص می کند با توجه به احساسات فعلی بازار نقطه order برای خرید یا فروش تنظیم شود. ربات های معامله گر با توجه به الگوریتم های برنامه نویسی که توسعه دهندگان در آن پیاده سازی کرده اند، فعالیت می کنند. از این رو بعضی از ربات های رایگان یا ارزان که در بازار موجودند از برنامه ریزی های ضعیفی بهره مندند و میزان خطای آنها بالا است بنابراین پیشنهاد می شود از ربات تریدر اتوماتیک حرفه ای با سیستم عامل قوی استفاده کنید.

ربات ها نمی توانند همانند پیش بینی های انسان تحلیل انجام دهند و بر اساس الگوهای تکنیکال پیش می روند، به طور مثال ربات خود را تنظیم می کنید زمانی که اندیکاتور RSI یک دارایی به زیر 20 رسید خرید شود. بدین ترتیب اگر فرصت خریدی با این شاخص ثبت شود، ربات تریدر اتوماتیک نسنجیده عمل خرید را انجام می دهد و درباره خرید هیچ تحلیلی نمی کند.

معامله اتوماتیک به یک استراتژی تجارت از قبل تعیین شده احتیاج دارد اما می توانید در کنار ربات خود از یک معامله گر حرفه ای استفاده کنید تا میزان درستی معاملات بالا برود.

 

مواردی که باید قبل از تعیین استراتژی ربات تریدر اتوماتیک خود تحلیل کنید:

  • نحوه تعریف و اندازه پوزیشن ها
  • طریقه  ورود معاملات و پارامترهای یک ترید
  • طریقه بسته شدن معاملات و بررسی عوامل آن
  • مشخص کردن راههایی که ربات وارد معامله نشود
  • راه های امنیتی برای ممانعت از ضرر یا استاپ لاس ها

با تنظیم الگوی ربات تریدر ارزدیجیتال خود طبق موارد بالا می توانید جلوی ضررها را بگیرید و احتمال سود معاملات اتوماتیک خود را افزایش دهید اما زمانیکه به این موارد دقت نکنید ربات شما امکان دارد سر در گم شود و معاملات به طور صحیح صورت نگیرد.

ربات تریدر
ربات تریدر اتوماتیک

مزایا و معایب ترید اتوماتیک

اینگونه تصور می شود که معامله خودکار ارزدیجیتال کار را راحت تر و ساده تر می کند ولی اساسا چند نکته وجود دارد که باید پیش از آغاز استفاده از این سیستم ها در نظر بگیرید. در معاملات دستی شما طبق عقل و فکر خود وارد بازار ترید می شوید ولی طریقه کارکرد ترید اتوماتیک تا حدودی پیچیده تر است و اگر تجربه کافی نداشته باشید امکان دارد متضرر شوید. در نظر بگیرید این یک ربات ترید اتوماتیک است و از خود هیچ نظری نمی دهد بنابراین شما باید استراتژی مورد نظر آنان را بر اساس شرایط خود و هدف پایانی تعیین کنید.

مزایای ربات تریدر اتوماتیک

اساسا سیستمی که بازار را نظارت و رصد می کند و طبق آن معاملات را انجام می دهد، کار شما را آسان تر کرده و از مزیت های زیادی بهره مند است. از اشتباهات مرسوم معامله گران در بازار ارزدیجیتال احساسی کار کردن آن ها است. به طور مثال معامله گر بر اساس علم خود تحلیلی انجام می دهد و پوزیشن خود را تعیین می کند.

در این راستا بازار دستخوش نوسانات می شود و سبب هراس معامله گر می شود. سرانجام با اینکه تحلیل تریدر صحیح بوده از بازار خارج می شود و به هدف خود نمی رسد ولی طرز کارکرد ربات تریدر اتوماتیک به این صورت نیست و از احساسی کار کردن ممانعت می کند به دلیل اینکه دارای برنامه ترید است و بدون استاپ عمل می کند.

همان طور که قوانین تجارت پایه گذاری شده و  انجام معاملات به طور اتوماتیک انجام می شود . نظم و سامان حتی در بازارهای ناپایدار ارزدیجیتال محفوظ می شود. به علاوه سیستم ها بی درنگ به تغییر شرایط بازار عکس العمل نشان می دهند و با سرعت بالایی پوزیشن های ورود و خروج را تغییر می دهند که  ورود و خروج از معامله چند ثانیه زودتر موجب اختلاف زیادی در نتیجه معامله پدید آورد.

مزایای ربات تریدر اتوماتیک
مزایای ربات تریدر اتوماتیک

معایب ربات تریدر اتوماتیک

ربات تریدرها با وجود مزیت های زیادی که دارند دارای معایبی نیز هستند.
با اینکه سود کردن توسط ربات تریدرها بسیار خوشایند است ولی این سیستم های معاملاتی خودکار را نباید جانشینی برای معاملات کاملا بی عیب قرار داد زیرا امکان وجود خطا و خرابی در این سیستم ها وجود دارد بدین ترتیب نیاز به نظارت مداوم توسعه دهنده دارند. 

معامله گران برای بهینه سازی بیش از حد برنامه های تجاری عمل می کنند از این رو معاملات زنده قابل اطمینان نیستند. همینطور پیدا کردن خدماتی در خور اهداف سرمایه گذاری و شرایط شخصی شما نیز خیلی سخت است. اغلب پلتفرم های معاملاتی اتوماتیک عملکرد استانداردی نسبت به معاملات دارند و این عملکردها ضرورتا توجهی به نیازهای دقیق کاربران ندارند. هر چند جست و جوی سرویسی که مطابق شرایط شما باشد خیلی کم است. در حقیقت شما در کنار ربات تریدر اتوماتیک خود نیاز به یک معامله گر دارید تا پول خود را برای شما سرمایه گذاری کند.

آیا امکان دارد توسط ربات تریدر اتوماتیک با زحمت اندک به یک معامله گر موفق تبدیل شد؟

حتما این جمله را شنیدید که ” می گویند برای دریافت یک چیز باارزش، باید چیزی با همان میزان ارزش را از کف بدهید. همان طور که می دانید برای یک تریدر موفق شدن نیاز به داشتن تلاش و کسب علم کافی درباره بازار ارزدیجیتال دارید. بنابراین پاسخ سوال ” آیا صرفا توسط یک ربات تریدر اتوماتیک می توان با زحمت کم ، سود بالایی بدست آورد” جواب ” خیر ” است. 

شما برای اینکه به یک تریدر موفق تبدیل شوید به زمان زیادی نیاز دارید. استفاده از ربات تریدر این امکان را به شما مبتدیان میدهد که در کنار یادگیری پروسه بزرگ ارزدیجیتال، توسط ربات ترید کنید و بدون دانش زیاد کسب درامد داشته باشید.

احتمال دارد ربات تریدر اتوماتیک کلاهبردار باشد؟

متاسفانه امروزه اکثر افراد کلاهبردار و سودجو ، از زودباوری و بی دانشی بعضی از سرمایه گذاران سوء استفاده می کنند، و بدون توجه به اعتبار سنجی بسترهای سرمایه گذاری ، قبل از اینکه بسترهای مورد نظر خود را با سرمایه های اندک آزمایش کنند، کل سرمایه خود را به آنها می سپارند و ضررهای جبران ناپذیری را متحمل می شوند.

 شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید . این شرکت دارای مشاوران متخصص می‌باشد. شما می‌توانید در هر ساعت  از روز با مشاوران این شرکت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

2 پاسخ به “ربات تریدر اتوماتیک”

  1. سلام عرض ادب ممنون از راهنمایهای خوبتون من توسط یه ربات کلی ضرر کردم اما از اینه با شرکت شما اشنا شدم خوشحالم امیدوارم در اینده بتوانم از ربات ترید اتومات شرکت شما استفاده لازم را ببرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian