10 نکته ترید روزانه برای مبتدیان

مقاله 10 نکته ترید روزانه برای مبتدیان

فهرست

اگر تازه به دنیای ترید وارد شده اید و به نحوی مبتدی هستید ، با خواندن این مقاله با یکی از روش های ترید می توانید آشنا شوید . شرکت رمزگشا قبلا برای شما مطلبی درباره  انواع ترید ارزدیجیتال تهیه کرده است که با مطالعه ی آن ، می توانید با سبکی از ترید که بیشتر با شما سازگاری دارد ، آشنا شوید .

ترید روزانه

به عملیات خرید و فروش سهام و ابزار مالی به دفعات متعدد در یک روز ، ترید روزانه گفته می شود . استفاده از تغییرات قیمتی کوچک ، می تواند یک بازی سودآور باشد در صورتی که به درستی انجام داده شود . اما ، این نوع از ترید برای مبتدیان و افرادی که به یک استراتژی بررسی شده نمی توانند پایبند بمانند ، ممکن است خطرناک باشد . همه ی صرافی ها برای حجم بالای معاملاتی که معاملات روزانه ایجاد می کنند ، مناسب نیستند .

در ادامه ی این مقاله ، به 10 تا از استراتژی های ترید روزانه برای مبتدیان نگاه می کنیم و سپس مواردی مانند بهترین موقعیت خرید و فروش ، نمودار ها و الگو های پایه ای و همچنین نحوه ی محدود کردن ضرر هایمان را بررسی می کنیم .

بیتکوین و لایت کوین - ترید روزانه
بیتکوین و لایت کوین – ترید روزانه

نکات کلیدی

 • ترید روزانه فقط در زمانی که به صورت بلند مدت انجام شود و تریدر ها به صورت جدی ، در آن فعالیت کنند و به صورت کامل پژوهش خود را انجام دهند ، سودآور می شود .
 • تریدر های روزانه در کار خود باید کوشا ، متمرکز ، دارای هدف ، واقع گرا و همچنین بدور از احساس باشند .
 • دو صرافی Interactive Brokers و Webull برای تریدر های روزانه پیشنهاد می شوند .
 • معامله گران روزانه معمولا هنگام تصمیم گیری برای خرید سهام ، مواردی مانند نقدینگی ، نوسانات و حجم را در نظر می گیرند .
 • برخی از ابزار هایی که معامله گران روز برای تعیین دقیق نقاط خرید استفاده می کنند عبارتند از الگو های شمعی ، خطوط روند ، مثلث ها و همچنین حجم ها .

10 استراتژی ترید روزانه

 1. دانش ، قدرت است .

در کنار دانستن رویه های ترید روزانه ، آن ها باید با جدید ترین اخبار ها و مناسبت های بازار سهام ،  آشنایی داشته باشند . این اخبار می تواند شامل برنامه های نرخ بهره سیستم فدرال رزرو ، اعلامیه های شاخص پیشرو و سایر اخبار اقتصادی ، تجاری و مالی باشد .

پس ، مشق های خود را کامل انجام بدید . یک لیست از سهام هایی که می خواهید معامله کنید ، تهیه کنید و خود را در مورد شرکت های منتخب ، سهام آن ها و بازار های عمومی ، مطلع نگه دارید . اخبار کسب و کار را مطالعه کنید و رسانه های خبری آنلاین قابل اعتماد را نشانه گذاری کنید .

 1. مقداری از سرمایه خود را کنار بگذارید .

میزان سرمایه ای را که می خواهید در هر معامله ریسک کنید ، ارزیابی کنید و به آن متعهد شوید . بسیاری از تریدر های روزانه کمتر از 1% یا 2% از حساب های خود را در هر معامله ، ریسک می کنند . به عنوان مثال ، اگر یک حساب معاملاتی 40000 دلاری دارید و می خواهید 0.5 درصد از سرمایه خود را در هر معامله به خطر بیندازید ، حداکثر ضرر شما در هر معامله 200 دلار است .

مقداری از سرمایه را که می توایند با آن ترید کنید و با از دست دادن آن ، ضرری به شما وارد نمی شود را کنار بگذارید .

 1. مقداری از زمان خود را کنار بگذارید

معاملات روزانه به زمان و توجه نیاز دارد . در اکثر اوقات ، شما مجبور می شوید بیشتر زمان خود را در طول روز برای آن صرف کنید . اگر به اندازه ی کافی زمان اضافی برای آن ندارید ، این نوع از ترید را در نظر نگیرید .

تریدرها برای موفق بودن در این نوع ترید ،باید بازار را مسیریابی کنند و موقعیت های سودآوری که در هر لحظه ممکن است رخ بدهد را تشخیص بدهند . داشتن آگاهی و سرعت ، دو تا از کلیدی ترین نکات ترید روزانه است .

 1. کوچک شروع کنید

به عنوان یک فرد مبتدی ، برای شروع روی حداکثر دو سهام تمرکز کنید . البته که به دنبال موقعیت های سودآور گشتن و پیدا کردن آن ها روی تعداد کمتری از سهام ، آسان تر می باشد . به تازگی ، ترید کردن کسری ( Fractional Shares ) بسیار باب شده است . این نوع از ترید به شما این قابلیت را می دهد تا در هر مقداری که مایل هستید ، سرمایه گذاری کنید .

این بدان معناست که اگر سهام آمازون با قیمت 3400 دلار معامله شود ، بسیاری از صرافی ها اکنون به شما اجازه می دهند یک سهم کسری را با مبلغی که می تواند تا 25 دلار یا کمتر از 1 درصد از سهام کامل آمازون باشد ، خریداری کنید .

 1. دوری از سهام های کم قیمت ( Penny Stocks ) . 

به احتمال زیاد به عنوان فردی که تازه وارد این زمینه شده اید ، به دنبال معامله و سهام های پایین قیمت می باشید .  این سهام ها را در بیشتر اوقات نمی توان تبدیل به پول کرد و احتمال پیشرفت با آن ها ، بسیار کم است .بسیاری از سهام هایی که زیر 5 دلار در هر سهم معامله می شوند از بورس های اصلی خارج شده و فقط در فرا بورس ( Over The Counter – OTC ) قابل معامله هستند . در صورتی که یک موقعیت واقعی مشاهده نکردید یا به صورت تخصصی ، درباره ی این نوع از معاملات تحقیق نکرده اید ، بهتر است وارد آن ها نشوید .

بازار ارز دیجیتال
بازار ارز دیجیتال

6. از نظر زمانی کوشا باشید

بسیاری از سفارشاتی که توسط سرمایه گذاران و تریدر ها گذاشته می شود ، در لحظه ای که بازار صبح باز می شود ، آن ها نیز اجرایی می شوند . البته که این وضوع به نوسانات قیمت کمک می کند . یک تریدری که تجربه ی زیادی کسب کرده و به نحوی ، حرفه ای می باشد ، ممکن است از اولین لحظه ی باز شدن بازار ، معاملات خود را شروع کند . اما برای مبتدیان ، بهتر است که اول بدون باز کردن معامله ای ، فقط بازار را به مدت 15 تا 20 دقیقه ، بررسی کنند .

ساعات میانی معمولا نوسانات کمتری دارند . سپس حرکت زمانی که نزدیک به بسته شدن بازار می شود ، دوباره شروع به نوسان گیری می کند . در حالی که این ساعات شلوغ ، موقعیت های طلایی را به تریدر ها پیشنهاد می کند ، اما بهتر است مبتدیان از آن ها استفاده نکنند .

 1. کاهش ضرر با سفارشات محدود

روی نوعی از معاملاتی که می خواهید در آن فعالیت کنید و در واقع ، وارد و خارج شوید ، تصمیم بگیرید . آیا از سفارشات بازار استفاده می کنید یا سفارشات محدود ؟ سفارش بازار با بهترین قیمت موجود در آن زمان و بدون تضمین قیمت انجام می شود . زمانی مفید است که شما فقط می خواهید وارد یا خارج از بازار شوید و اهمیتی به رسیدن به هدف خود ندارید . سفارش محدود قیمت را تضمین می کند اما اجرا را تضمین نمی کند .

سفارشات محدود می تواند به شما کمک کند تا با دقت و اطمینان بیشتری معامله کنید . زیرا شما قیمتی را تعیین می کنید که سفارش خود باید در آن اجرا شود . یک سفارش محدود می تواند ضرر شما را در برگشت ها کاهش دهد . با این حال ، اگر بازار به قیمت شما نرسد ، سفارش شما پر نمی شود و موقعیت خود را حفظ خواهید کرد . معامله گران پیچیده تر و با تجربه تر ترید روزانه ممکن است از استراتژی های گزینه برای محافظت از موقعیت خود نیز استفاده کنند .

 1. در مورد سود واقع بین باشید

یک استراتژی برای سودآوری نیازی به موفقیت دائمی ندارد . بسیاری از معامله گران موفق ممکن ایت فقط در 50% تا 60% از معاملات خود سود ببرند . با این حال ، آن ها بیشتر از سود های خود منفعت کسب می کنند تا ضرر هایشان . اطمینان حاصل کنید که ریسک مالی در هر معامله به درصد خاصی از حساب شما محدود می شود و به روش های ورود و خروج به وضوح تعریف شده اشت .

 1. آرامش خود را حفظ کنید

مواقعی وجود دارد که بازار سهام اعصاب شما را آزمایش می کند . به عنوان فردی که ترید روزانه انجام می دهد ، باید یاد بگیرید که حرص ، امید و ترس را از خود دور کنید و تصمیم گیری ها باید بر اساس منطق باشد نه احساسات .

 1. مطابق نقشه خود عمل کنید

معامله گران موفق باید سریع حرکت کنند ، اما مجبور نیستند سریع فکر کنند . چرا ؟ زیرا آنها یک استراتژی معاملاتی را همراه با نظم و انظباط برای پایبندی به آن ، از قبل توسعه داده اند . مهم است که فرمول خود را از نزدیک دنبال کنید نه اینکه دنبال سود باشید .

اجازه ندهید که احساسات شما بر شما غلبه کنند و باعث شوند استراتژی خود را کنار بگذارید . یک شعار معاملات روزانه را در نظر داشته باشید : تجارت خود را برنامه ریزی کنید و برنامه خود را معامله کنید .

سیگنال
سیگنال

چه چیزی ترید روزانه را دشوار می کند ؟

معاملات روزانه نیاز به تمرین و دانش زیادی دارد و عوامل متعددی وجود دارد که می تواند آن را چالش برانگیز کند . ابتدا ، بدانید که در مقابل حرفه ای هایی قرار می گیرید که حرفه شان حول محور تجارت می چرخد . این افراد به بهترین فناوری و ارتباطات در صنعت دسترسی دارند .این بدان معناست که آن ها برای موفقیت در پایان آماده شده اند . اگر شما وارد بازی شوید ، معمولا به معنای سود بیشتر برای آن ها است .

در مرحله بعد ، درک کنید که عمو سام ، هر چقدر هم که کم باشد ، از سود شما می خواهد . به یاد داشته باشید که باید بر روی هر سود کوتاه مدت – سرمایه گذاری هایی که برای یک سال یا کمتر نگه دارید – نرخ نهایی مالیاتی را باید بپردازید . نکته مثبت این است که سود های  شما هرگونه ضرر را جبران می کند .

همچنین، به عنوان یک تریدر روزانه مبتدی ، ممکن است مستعد سوگیری های عاطفی و روانی باشید که بر معاملات شما تأثیر می گذارند . به عنوان مثال ، زمانی که سرمایه شخصی شما درگیر است و در یک معامله پول از دست می دهید ، معامله گران حرفه ای با تجربه و ماهر با جیب های عمیق معمولاً قادر به غلبه بر این چالش ها هستند .

جمع بندی

تسلط بر معاملات روزانه دشوار است . نیاز به زمان ، مهارت و نظم دارد . بسیاری از کسانی که معاملات روزانه را امتحان می کنند پول خود را از دست می دهند . اما استراتژی ها و تکنیک های شرح داده شده در بالا ممکن است به شما در ایجاد یک استراتژی سودآور بالقوه کمک کند . معامله گران روزانه ، چه نهادی و چه فردی ، با کارآمد و نقد نگه داشتن بازارها ، نقش مهمی در بازار دارند . با تجربه کافی ، ایجاد مهارت و ارزیابی عملکرد مداوم ، ممکن است بتوانید شانس خود را برای تجارت سودآور افزایش دهید .

خیلی ممنون که مقاله ی ” 10 نکته ترید روزانه برای مبتدیان ” را مطالعه کردید.

برای کسب اطاعات بیشتر درباره ی رمزارز ها ، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ی ” 9 ارزدیجیتال پر طرفدار “ را مطالعه کنید !

شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید. شرکت رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است . همچنین شرکت رمزگشا با بهره گیری از تحلیلگران و مشاوران باتجربه آماده انتقال این تجربیات به شما عزیزان می­ باشد . شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید .

منابع :

https://www.investopedia.com/articles/trading/06/daytradingretail.asp

3 پاسخ به “10 نکته ترید روزانه برای مبتدیان”

 1. اگر در سه نکته خلاصه کنیم میشه :
  دوری از شت کوین ها
  مدیریت ریسک و سرمایه
  پایبندی به استراتژی معاملاتی مورد استفاده و صبوری در معاملات
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت یکی از ثروتمندترین افراد دنیا می باشد . که بطور مداوم در لیست ثروتمندترین افراد  نشریاتی مانند فوربز قرار می­گیرد . وی  هم اکنون ( جولای 2023 ) با دارایی بیش از 115 میلیارد دلار هفتمین فرد ثروتمند جهان محسوب می­شود .

مطالعه بیشتر »
robot-Trader-رمزگشا-مقاله-ربات-تریدر-چیست-شاخص

ربات تریدر چیست ؟

ربات‌های تریدر به عنوان نمونه‌ای از هوش مصنوعی و ابزارهای خودکار در بازارهای مالی، با استفاده از الگوریتم‌ها و قوانین مشخص طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند. این ربات‌ها، قادر به تحلیل داده‌های بازار، تشخیص الگوهای معاملاتی، و اتخاذ تصمیمات مبتنی بر استراتژی‌های تجاری هستند. عملکرد این ربات‌ها بر پایه قواعد و قوانین قبلی تعیین می‌شود و به طور خودکار معاملات را انجام می‌دهند. این ویژگی‌ها باعث شده تا ربات‌های تریدر جایگاه ویژه‌ای در بازارهای مالی پیدا کنند و مورد توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار گیرند.

مطالعه بیشتر »
Robot-Trader-شاخص-دانود-ربات-تریدر-رمزگشا

ربات تریدر و ویژگی های آن !

ربات تریدر به یک سیستم اتوماتیکی گفته می شود که براساس یک الگوریتم معینی ، به جای شما در بازار های ارز دیجیتال ترید انجام می دهد. شما با استفاده از یک ربات تریدر اتوماتیک ، می توانید بدون نیار به حضور خود ، کسب درآمد داشته باشید .همچنین قیمت خریداری و استفاده از این ربات های تریدر به گونه ای است که اکثریت افراد می توانند آن را خریداری و با استفاده ی صحیح از آن ، کسب درآمد داشته باشند.

مطالعه بیشتر »

fa_IRPersian