کاردانو چیست؟ + تحلیل تکنیکال

شاخص-مقاله-کاردانو-چیست-؟

فهرست

کاردانو

کاردانو ( با نماد ADA ) یک بلاک چین غیر متمرکز اثبات سهام (PoS) است. این رمز ارز برای جایگزینی کارآمدتر برای شبکه های اثبات کار (PoW) تولید شده است.

ارزدیجیتال رمزنگاری شده کاردانو ، آدا نام گذاری شده است. این نام گذاری به افتخار آگوستا آدا کینگ ، کنتس لاولیس سال 1815 تا 1852 که به عنوان اولین برنامه نویس کامپیوتر معروف است، انجام شده است. آدا در مکانیسم اجماع PoS بلاکچین به کار می رود. کاربرانی که در یک استخر سهام در استخراج یک بلاک چین شرکت می کنند، پاداش داده می شود.

کاردانو پلتفرم میبتنی بر بلاک چین است که به کاربران خود این امکان را می دهد تا قرارداد های هوشمند را ایجاد و اجرا کنند. همچنین کاردانو برای اتریوم رقیب بسیار جدی به شمار می رود. کاردانو خود را نسل سوم بلاک چین می داند. امنیت این شبکه از چند لایه تامین شده است. کارمزد تراکنش در این شبکه بسیار پایین و سرعت انجام شدن تراکنش ها بسیار بالا می باشد.اکثر توسعه دهندگان این شبکه ژاپنی ها هستند و به علت شباهت بسیار زیاد به اتریوم به آن اتریوم ژاپنی هم گفته می شود.

تاریخچه کاردانو

یکی از موسسان اتریوم به نام چارلز هاسکینسون، توسعه کاردانو را در سال 2015 استارت زد و این چهارچوب را در سال 2017 پیاده سازی کرد.

کاردانو به عنوان یک جایگزینی برای اتریوم معروف شد. هر دو چهارچوب برای کاربرد مشابه، همانند قراردادهای هوشمند، به کار گرفته می شوند و اهداف آنها ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز ومتصل است.

کاردانو خود را به عنوان یک نسخه آپدیت شده اتریوم می داند و در مقایسه با اعتبارنامه های “نسل دوم” اتریوم ، به عنوان پلتفرم “نسل سوم” عنوان کرده است.

پلتفرم بلاک چین دارای هدف عرضه خدمات بانکی به افراد غیربانکی جهان است.

کاردانو

بلاک چین کاردانو

کاردانو یک چهارچوب بلاک چین است. بنیانگذار آن چارلز هاسکینسون است . در سال 2015 کاردانو کلید خورد. سرانجام در سپتامبر 2017 راه اندازی شد.

اهدف کاردانو ایجاد یک پلتفرم توسعه برنامه غیر متمرکز(DApp) با دفتر کل چند دارایی و قراردادهای هوشمند قابل تایید، است.

آدا بر طبق پروتکل اجماع سهام Ouroboros اجرا می شود.

رمزارز اصلی کاردانو به نام آدا معروف است.

نظارت کاردانو به صورت غیرمتمرکز است و به واسطه موسس کاردانو IOHK و EMURGO به طور مشترک است.

اثبات سهام در برابر اثبات کار

همان طور که متذکر شدیم، پلتفرم کاردانو بر طبق پروتکل اجماع Ouroboros اجرا می شود. پروتکل Ouroboros که توسط کاردانو در مرحله اولیه ساخته شد، اولین پروتکل اثبات سهام (PoS) است جهت کم کردن مصرف انرژی مورد نیاز به واسطه استخراج اثبات کار (PoW) عرضه شده است. این عمل را با از بین بردن منابع محاسباتی بزرگی که الگوریتم اثبات کار به کار می گیرد، انجام می دهد.

هم اکنون دو مکانیسم اجماع عمده وجود دارد که رمزارزهای دیجیتال برای تایید تراکنش ها از آنها بهره می گیرند. اثبات کار که به واسطه بیت کوین استفاده می شود، کاربران را وادار می کند تا پازل های رمزنگاری پیچیده را قبل از اضافه شدن به بلاک چین برطرف کنند. این عملکرد به استخراج ارز دیجیتال هم معروف است.

دیگر مکانیسم اصلی اجماع به نام اثبات سهام، از لحاظ انرژی کاراتر است به دلیل اینکه به استخراج رمزارزها متکی نیست. در مقابل، برای توافق بر درستی یک تراکنش قبل از اضافه شدن به بلاک چین ، به تعدادی اعتبارسنجی تصادفی وابسته است.

Cardano Staking چیست؟

در سیستم PoS کاردانو، staking توانایی گره را برای باز کردن بلاکچین مشخص می کند. یک گره سهامی برابر با آدا دارد که در طولانی مدت نگه داری می کند. یک سهام منفعتی است که توسط شرکت کنندگان استخر نگهداری می شود و آدا ضمانت این تعهد را بر عهده دارد.

آدا تعهد شده قادر نیست از طریق دارنده آن، استفاده شود، برای اینکه به عنوان وثیقه برای رفتار اعتبارسنجی صادقانه حفظ می شود. کاربرانی که دارای آدا تعهد شده اند، پاداش هایی به صورت کارمزد تراکنش دریافت می کنند. جوایز طبق مقدار آدایی که یک کاربر در ان staking کرده است تقسیم می شود.

کاربران به استخرهای سهام ملحق می شوند. دسته هایی از صاحبان آدا که کوین های خود را تعهد کرده اند و برای باز کردن بلوک های جدید، آپدیت کردن دفتر کل، دریافت جوایز با همدیگر شراکت می کنند.

استخرهای Staking چگونه عمل می کنند؟

کاردانو به کمک مکانیسم توافق PoS، که در آن کاربران یک کوین را مجالی برای تبدیل شدن به یک اعتبار دهنده “سهم” می کنند. کاربران می توانند به کمک دو راه در روند اعتبار سنجی و سهام بندی شرکت کنند. کاربران می توانند مالک استخر یا اپراتور استخر سهام شوند. استخرهای سهام شامل گره های سرور قابل اعتمادی هستند که وظیفه اعتبار سنجی تراکنش ها را انجام می دهند.

کاربری که آدا را به یک استخر واگذار کرده است، صاحب استخر سهام شناخته می شود. شما می توانید استخر سهام خود را بوجود آورید و آن را به صورت خصوصی داشته باشید یا به سایرین اجازه دهید به استخر شما ملحق شوند. همچنین شما می توانید از طریق تعهد دادن آدا خود به استخر دیگری، صاحب استخر شوید.

اپراتور استخر سهام فردی مورد اطمینان است. وی وظیفه دارد با اجازه سرورها، نگه داشتن کلید استخر، نظارت بر گره، و دیگر وظایف مدیریت استخر، استخر سهام را محافظت کند.

شبکه سولانا

قراردادهای هوشمند

کاردانو پشتیبانی قرارداد هوشمند را در تاریخ 2021 توسط آپدیت Alonzo انجام داد. این آپدیت شبکه آزمایشی، اولین تکراری بود که موارد استفاده وعده داده شده و مقیاس پذیری را برای کاربران پیشکش داد. توسط این به روزرسانی، کاربران اجازه داشتند تا توکن های غیر قابل تعویض (NFT)، قراردادهای هوشمند ایجاد کنند و چندین دارایی را مدیریت کنند. فورک های آینده و نسخه ها، قراردادهای هوشمند و قابلیت بیشتری را به شبکه اصلی وارد می کنند.

کاردانو چه فرقی با بیت کوین دارد؟

بیت کوین و کاردانو چند تفاوت اساسی دارند. بیست کوین یکی سیستم پرداخت نظیر به نظیر است. کاردانو به توسعه دهندگان اجازه ساخت توکن ها و برنامه های غیرمتمرکز را می دهد یا سایر موارد استفاده را برای شبکه بلاک چین مقیاس پذیر مهیا می کند.

کاردانو از PoS   در توافق خود استفاده می کند و همانند بیت کوین به آدا برای ایجاد انگیزه در رویه استخراج رقابتی پاداش نمی دهد. این مسئله با نبود نیاز به مقدار زیادی برق برای تامین انرژی کامپیوترهایی که به طور خاص برای ماینینگ ایجاد شده اند، ردپای زباله و انرژی را کم می کند. کاربران آدا می توانند نرم افزار کیف پول مناسب را روی دستگاه ها یا سیستم خود نصب کنند، آدای خود را به اشتراک بگذارند و شروع به دریافت پاداش برای شرکت کنند.

بهترین جا برای استیک کاردانو یا سهام کاردانو چیست؟

چندین استخر staking  وجود دارد که شما می توانید ازمیان آنها استیک آدای خود را انتخاب کنید. مطالعه وب سایت استخر، نظرات ، شکایات یا مسائل کاربران مهم است تا اطمینان حاصل کنید که به یک استخر با اعتبار ملحق می شوید. IOHK از کیف پول Daedalus ساپورت می کند و به شما امکان انتخاب یک استخر برای پیوستن را می دهد.

همچنین می توانید از ابزارهای ایجاد شده در جهان مانند cardanoscan.io، pool.pm، adapools.org،  poolstats.org یا  pooltool.io برای کمک به برگزیدن یک استخر کنید.

همچنین می توانید از کیف پول Yoroi، Exodus و Binance برای استیک Ada خود استفاده کنید. در این صورت، بایننس یک سرویس نگهبانی است، به این مفهوم که کلیدهای کاردانو شما را برای شما نگهداری می کند.

کاردانو-رمزگشا

کاردانو را از کجا تهیه کنیم؟

کاردانو را می توانید از صرافی های ارزدیجیتال خرید کنید.

چگونه کاردانو را استخراج کنیم؟

کاردانو را نمی توانید همانند دیگر رمزارزها استخراج کنید، بلکه باید از صرافی کریپتوکارنسی خرید کنید.

ارزش بازار آدا چیست؟

ارزش بازار آدا در اواخر تاریخ اوت 2022 تقریبا 15 میلیارد دلار بود.

شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید. آکادمی رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است . همچنین شرکت رمزگشا با بهره گیری از تحلیلگران و مشاوران باتجربه آماده انتقال این تجربیات به شما عزیزان می­باشد . شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید .

با تشکر از شما خواننده گرامی سایت رمزگشا که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید .

11 پاسخ به “کاردانو چیست؟ + تحلیل تکنیکال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت یکی از ثروتمندترین افراد دنیا می باشد . که بطور مداوم در لیست ثروتمندترین افراد  نشریاتی مانند فوربز قرار می­گیرد . وی  هم اکنون ( جولای 2023 ) با دارایی بیش از 115 میلیارد دلار هفتمین فرد ثروتمند جهان محسوب می­شود .

مطالعه بیشتر »
robot-Trader-رمزگشا-مقاله-ربات-تریدر-چیست-شاخص

ربات تریدر چیست ؟

ربات‌های تریدر به عنوان نمونه‌ای از هوش مصنوعی و ابزارهای خودکار در بازارهای مالی، با استفاده از الگوریتم‌ها و قوانین مشخص طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند. این ربات‌ها، قادر به تحلیل داده‌های بازار، تشخیص الگوهای معاملاتی، و اتخاذ تصمیمات مبتنی بر استراتژی‌های تجاری هستند. عملکرد این ربات‌ها بر پایه قواعد و قوانین قبلی تعیین می‌شود و به طور خودکار معاملات را انجام می‌دهند. این ویژگی‌ها باعث شده تا ربات‌های تریدر جایگاه ویژه‌ای در بازارهای مالی پیدا کنند و مورد توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار گیرند.

مطالعه بیشتر »
Robot-Trader-شاخص-دانود-ربات-تریدر-رمزگشا

ربات تریدر و ویژگی های آن !

ربات تریدر به یک سیستم اتوماتیکی گفته می شود که براساس یک الگوریتم معینی ، به جای شما در بازار های ارز دیجیتال ترید انجام می دهد. شما با استفاده از یک ربات تریدر اتوماتیک ، می توانید بدون نیار به حضور خود ، کسب درآمد داشته باشید .همچنین قیمت خریداری و استفاده از این ربات های تریدر به گونه ای است که اکثریت افراد می توانند آن را خریداری و با استفاده ی صحیح از آن ، کسب درآمد داشته باشند.

مطالعه بیشتر »

fa_IRPersian