پولکادات چیست؟ + تحلیل تکنیکال

پولکادات

فهرست

در این مقاله راجع به ارز پولکادات و چگونگی کارکرد آن می پردازیم. همچنین راجع به نمودار قیمت، ویژگی ها و ساختار بلاک چین Polkadot و رمزارز دات  (DOT)را بررسی میکنیم.

در سال های اخیر چندین پروژه بلاک چین بر روی برنامه های کاربردی خاص متمرکز بودند و بیشتر بر روی بهبودهای کلی وابسته به زیرساخت تمرکز کرده اند. یکی از آنها پولکادات است، که قطعا یکی از موفق ترین پروژه هایی است که برای بهبود تکنولوژی اساسی که برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را حمایت می کند، کار می کند.

پروتکل دات سعی می کند تا موانع بین اکوسیستم بلاک چین را میان ببرد و توانایی اتصال بدون واسطه بین این شبکه ها را ایجاد می کند. پولکادات را می توان به عنوان یک شبکه ای از شبکه ها به شمار آورد که به معماری های بلاک چین بسیار گوناگون اجازه تعامل با یکدیگر را می دهد.

این عمل توسط پاراچین یا بلاک چین های تخصصی که شامل عملکرد و وکن های خاص خود هستند، انجام می دهد. این شبکه از پروتکل Ouroboros الگو گرفته است و از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS  ( استفاده می کند.

یاد بگیرید که پولکادات چیست، عملکرد آن چگونه است و چرا پیشرفت های رمزارزهای دیجیتال و بلاک چین اهمیت دارد؟

تاریخچه پولکادات

Polkadot به واسطه پیتر چابان و گاوین وود که بنیانگذار اتریوم بود، پیاده سازی شد. گاوین وود در سال 2014 اصطلاح رایج وب 3 را اختراع کرد و در سال 2016 کاغذ سفید را منتشر کرد.

و در سال 2017 هر دو نفر موسسه وب 3 را پیاده سازی کردند. سپس موسسه 145 میلیون دلاربرای گسترش پروتکل با فروش توکن های دات جمع آوری کرد. در سال 2019 فروش خصوصی دیگری وجود داشت که 43 میلیون دلار بدست آورد.

پولکادات - رمزگشا مباحث مطرح شده توسط پولکادات

توسعه دهندگان و کارشناسان صنعت 3 مانع اصلی رشد تکنولوژی بلاک چین را لیست می کنند: امنیت، مقیاس پذیری و سرعت. اغلب بلاک چین های نسل اول، یک اصطلاح تا حدی ضعیف، در طی زمان پیشرفت های آهسته ایجاد کرده اند، ولی محدودیت های فنی همانند مقیاس پذیری همچنان مانع از آن می شوند.

برداشت کلیدی

دات از یک زنجیره رله و پاراچین جهت تسهیل اکوسیستم بلاک چین بسیار مقیاس پذیرتر بهره می برد.

پولکادات از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می کند.

پل های پروتکل به شبکه های بلاک چین مختلف اختیار می دهد تا با یکدیگر تعامل داشته باشند.

این پروتکل دارای نماد DOT است که در سهام و حاکمیت به کار می رود.

Parachains و زنجیره رله

پاراچین ها عموما بلاک چین های PoS هستند که به صورت مستقل اجرا می شوند و کاملا توسط مالک شخصی سازی می شوند. آنها بر روی برنامه هایی با منطق برنامه نویسی و ویژگی هایی که محدود به خودشان است، تمرکز دارند. این زنجیره ها به صورت لایه حاکمیتی شبکه کار می کنند و مکانیزم مدیریتی هستند.

چیزی که پاراچین ها را بهم وصل می کند، زنجیره رله است. این زنجیره مسئولیت اجماع، امنیت شبکه مشترک و قابلیت همکاری را بر عهده دارند. زنجیره رله مسئولیت دسترسی به اجماع و اطمینان از اجرای تراکنش ها را بر عهده دارد.

نکته : شبکه دات برای اولین بار در سال می 2020 پیاده سازی شد و تعدادی از نسخه فنی آن در ماه های بعد از آن انتشار یافت. Polkadot در دسامبر2021 با انتشار پنج پاراچین به صورت کامل پیاده سازی شد.

ارزدیجیتال پولکادات

پل ها و پاراتریدها

پولکادات شامل پل هایی است که زنجیره های بلوکی را بهم پیوند می دهد و امکان می دهد تا داده ها بین آنها منتقل شود. پل ها عاملی هستند که قابلیت همکاری را شکل می دهند و برای اتصال با شبکه های خارجی همانند بیت کوین و اتریوم به کار می روند.

پاراتریدها قسمت دیگری از شبکه هستند، ورژنی در مقیاس کوچکتر از پاراچین ها که بر روی یک مدل پرداختی کار می کند. همچنین پاراتریدها برای بلاک چین هایی که احتیاجی به اتصال مداوم به شبکه پولکادات ندارند، سودمند است.

لایه

مزیت ها صرفا به پرداختن به نقاط درد فنی که قبلا بیان کردیم محدود نمی شود. زیرلایه پولکادات، یک چهارچوب گسترش بلاک چین، قسمت مهمی از پیشنهادات پروژه است و بازتابی قوی برای چگونگی توسعه در صنعت دارد. طراحی آن طوری است که شرکت ها، افراد و تیم ها می توانند بر روی ساخت محصول واقعی متمرکز شوند. همان گونه که اکثر مراحل اولیه طراحی یک بلاک چین به واسطه چارچوب انجام می شود.

اجماع

کاندید: زنجیره رله را امن کنید و اعتبارسنجی های مورد اطمینان را انتخاب کنید.

اعتبار سنجی ها: صاحب شرط بندی DOT، مشارکت در اجماع و تایید مدارک جمع آوری کننده ها هستند.

تلفیق کننده: تلفیق کننده ها نسبت به اعتبار سنجی ها به مشارکت کمتری احتیاج دارند. آنها مسئولیت نگه داشتن سابقه تراکنش های پاراچین معتبر و ارسال آنها به اعتبار سنجی ها در زنجیره رله به عهده دارند.

پل ها و پاراتریدهاتوکن DOT

توکن دات دارای 2 کاربرد اساسی است:1- جهت سرمایه گذاری در شبکه برای تقویت امینیت شبکه(Staking) 2- مکانیسم حاکمیت

Staking: Staking DOT همانند دیگر بلاک چین های اثبات سهام،  مشارکت کنندگان شبکه را ترغیب می کند تا با حفظ کردن دات همانند وثیقه برای رفتار خوب صادقانه عمل کنند. برای کاربرانی که دات خود را به اشتراک می گذارند، هدایایی داده می شود.

حاکمیت : به صاحبان دات توانایی و حقوق داده می شود که به واسطه همه پرسی در رای گیری مشارکت کنند. یک مدل رای گیری که طبق سهام وزن می شود.

آینده پولکادات

اغلب افراد پولکادات را یکی از امیدوارکننده ترین شبکه های آینده می دانند، به دلیل اینکه سعی می کند مبنایی برای اهداف متعدد فراهم کند. مادامی که این پروژه هنوز در سال های آغازین خود است، اکثر پیشرفت ها گواهی بر این است که مسیری که این پروژه ایجاد کرده می تواند استانداردی برای تبادل ارزش باشد.

پولکادات امکان دارد به پلتفرم قابل استفاده برای توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر بلاک چین تبدیل شود یا نشود، به ویژه با پیشرفت های وسیع اتریوم که بیشتر مباحث مشابه را حل می کند. با این وجود، آنچه مطلوب است، ادغام ابزار گسترش زیرلایه به همراه مزیت های فنی اساسی است که می تواند توسعه بالایی را منجر شود.

مهم : تراکنش های پولکادات که به صورت موازی به واسطه پاراچین ها انجام می شوند، در حال حاضر 100 مورد ساپورت می شوند. به توسعه دهندگان آزادی زیادی عرضه می کنند. آنهایی که بر روی پاراچین ایجاد می شوند، انعطاف پذیری بالایی در مورد ایجاد قوانین کلی و تغییرات حالت دارند.

پولکادات توانایی پردازش 1000 تراکنش در ثانیه را دارد. حداکثر توان عملیات پولکادات 1 میلیون تراکنش در ثانیه است.

پولکادات می گوید که مدل پاراچین غیرمتمرکزتر و بی اعتمادتر از راه حل های مقیاس بندی لایه 2 به تنهایی است. اکثر تیم ها در گذشته پاراچین ایجاد کرده اند، بدین منظور آینده خوبی برای این اکوسیستم در حال رشد است. از تاریخ 2022 میلیونها تراکنش روی پاراچین مورد پردازش قرار گرفته است.

Polkadot

رمزارز پولکادات یک سرمایه گذاری خوب است؟

رمزارز دات همانند سایر ارزها، دارای نوسانات قیمت قابل توجهی است. به موجب این نوسانات، دات را به یک سرمایه گذاری خطرناک تبدیل می کند. پیشنهاد می کنیم با یک مشاور مالی آشنا با کریپتوکارنسی صحبت کنید تا متوجه شوید آیا DOT جهت استراتژی و اهداف سرمایه گذاری شما مساعد است یا نه.

 (Polkadot (DOTچیست؟

دات توکن محلی برای اکوسیستم بلاک چین پولکادات است. دات داخل محیط پولکادات برای حاکمیت و اعتبار سنجی استفاده می شود.

ارز دیجیتال پولکادات چه ارزشی دارد؟

دات موجود در صرافی ها، دات واقعی نیست. بلکه این یک نسخه ثابت است که روی بلاک چین دیگری ساخته شده است. قیمت این نسخه در نوسان است ولی در تاریخ 11 اکتبر 2022، ارزش آن 6.18 دلار بود.

سرمایه گذاری در رمزارزهای دیجیتال و دیگر عرضه های اولیه کوین ICO))  بسیار پرخطر است و این مقاله توصیه ای توسط رمزگشا یا نویسنده برای سرمایه گذاری در رمزارزهای دیجیتال یا دیگر ICO نیست.

به دلیل اینکه موقعیت هر فرد بی همتا است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک حرفه ای مشورت شود.

سایت رمزگشا با داشتن چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتالی و فارکس و آکادمی رمزگشا فعالیت می کند. آکادمی رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است. همچنین این شرکت دارای تحلیلگران و مشاوران باتجربه است. شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید.

12 پاسخ به “پولکادات چیست؟ + تحلیل تکنیکال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت یکی از ثروتمندترین افراد دنیا می باشد . که بطور مداوم در لیست ثروتمندترین افراد  نشریاتی مانند فوربز قرار می­گیرد . وی  هم اکنون ( جولای 2023 ) با دارایی بیش از 115 میلیارد دلار هفتمین فرد ثروتمند جهان محسوب می­شود .

مطالعه بیشتر »
robot-Trader-رمزگشا-مقاله-ربات-تریدر-چیست-شاخص

ربات تریدر چیست ؟

ربات‌های تریدر به عنوان نمونه‌ای از هوش مصنوعی و ابزارهای خودکار در بازارهای مالی، با استفاده از الگوریتم‌ها و قوانین مشخص طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند. این ربات‌ها، قادر به تحلیل داده‌های بازار، تشخیص الگوهای معاملاتی، و اتخاذ تصمیمات مبتنی بر استراتژی‌های تجاری هستند. عملکرد این ربات‌ها بر پایه قواعد و قوانین قبلی تعیین می‌شود و به طور خودکار معاملات را انجام می‌دهند. این ویژگی‌ها باعث شده تا ربات‌های تریدر جایگاه ویژه‌ای در بازارهای مالی پیدا کنند و مورد توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار گیرند.

مطالعه بیشتر »
Robot-Trader-شاخص-دانود-ربات-تریدر-رمزگشا

ربات تریدر و ویژگی های آن !

ربات تریدر به یک سیستم اتوماتیکی گفته می شود که براساس یک الگوریتم معینی ، به جای شما در بازار های ارز دیجیتال ترید انجام می دهد. شما با استفاده از یک ربات تریدر اتوماتیک ، می توانید بدون نیار به حضور خود ، کسب درآمد داشته باشید .همچنین قیمت خریداری و استفاده از این ربات های تریدر به گونه ای است که اکثریت افراد می توانند آن را خریداری و با استفاده ی صحیح از آن ، کسب درآمد داشته باشند.

مطالعه بیشتر »

fa_IRPersian