لایت کوین چیست؟

شاخص-مقاله-لایت-کوین-چیست-؟
لایت کوین ارز دیجیتالی محبوب در بین کاربران ارز دیجیتال می باشد. سرعت بالای تراکنش ها و کارمزد پایین تراکنش ها باعث افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال شده است. این ارز دیجیتال غیر متمرکز می باشد و کار کاربران را به لحاظ مسافت آسان تر کرده است. لایت کوین را می توانید در هر نقطه از دنیا که باشید انتقال دهید.

فهرست

لایت کوین

لابت کوین از قدیمی ترین ارز های دیجیتال­­ موجود درحوزه بازار رمز ارز است. لابت کوین بوسیله ” چارلی لی ” در اکتبر سال 2011 ساخته شده است. چالی کارمند سابق گوگل بوده است. لایت کوین برای تکمیل کردن نواقص بیت کوین مانند زمان، تراکنش ها، کارمزد و هزینه ها و استخر ماینینگ ایجاد شد.

هدف اصلی لایت کوین کاهش زمان تایید شدن تراکنش ها بوده است. روزانه 14400 لایت کوین استخراج می گردد و مانند برخی ارز های دیجیتال دارای بلاک چین است.

لایت کوین نظیر به نظیر است و شباهت های بسیاری با بیت کوین دارد. از بلاک چین های مختلفی استفاده می کند  که باعث منتقل شدن سریع تراکنش ها می شود. لایت کوین متن باز و غیر متمرکز می باشد. LTC در بین کاربران شده است. بسیار محبوب بوده است و یکی از علت های محبوب بودن لایت کوین شباهت آن با بیت کوین بوده است.

LTC جزو برترین ارزهای دیجیتال بوده است. سادگی این ارزدیجتال باعث شده تا محبوبیتش در بین کاربران بالاتر برود. لایت کوین جزو رایج ترین ارزهای دیجیتال بوده است، اکثر فروشگاهای جهان این ارز دیجیتال را پذیرا می باشد.

همچنین تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال اعلام کرده است که بیش از 100 سال طول خواهد کشید تا تمام لایت کوین ها استخراج شود. لایت کوین همانند بیت کوین هر 4 سال یک بار پاداش استخراج رمز ارز خود را نصف می کند.

در روز اول ، لایت کوین حدود 500000 استخراج خود را انجام داد که به احتمال زیاد این استخراج توسط تیم توسعه دهنده و یا سازنده آن انجام شد.

فعالیت لایت کوین

ارز های دیجیتال از الگوریتم های مخصوصی استفاده می کند و لایت کوین از الگوریتم Scrypt استفاده می کند. کماکان استخراج لایت کوین از طریق کارت گرافیک انجام می شود. مدت زمان تایید شدن تراکنش ها 2.5 دقیقه می باشد، درست یک چهارم زمان بیت کوین این اتفاق رخ می دهد.

رایچ ترین جفت معاملات این ارز دیجیتال : LTC-USDT و LTC-BTC و LTC-ETH می باشد.

تفاوت های لایت کوین و بیت کوین

عرضه

لایت کوین قادر به انتشار دادن 85 میلیون لایت کوین می باشد. و این در حالی است که تنها 21 میلیون بیت کوین وجود دارد. بنابراین لایت­کوین بیش از 4 برابر کوینی که شبکه بیت کوین انتشار می دهد را ایجاد خواهد کرد.

جایگاه در بازار ارز دیجیتال

جایگاه بیت کوین در بازار ارز دیجیتال رتبه اول می باشد و این در حالی است که جایگاه لایت کوین 13 جدول می باشد.

الگوریتم

بیت کوین و لایت کوین هر دو از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند. بیت کوین از الگوریتم   SHA-256  استفاده می کند ولی لایت کوین از الگوریتم استفاده   Skrypt می کند.

سرعت و هزینه معامله

تراکنش های لایت کوین در هر 2.5 دقیقه تاید می شود. این در حالی است که تراکنش های بیت کوین هر 10 دقیقه یک بار تایید می شود. بنابراین لایت کوین 4 برابر سریعتر از بیت کوین تایید شدن تراکنش ها را انجام می دهد. الگوریتم Skrypt هزینه های معامله را بسیار کاهش می دهد.

لایت کوین-شبکه

مزایای لایت کوین

 • قابلیت انتفال وجه در سطح بین الملل بدون نیاز به هزینه های بسیار زیاد و سنگین
 • ساخت و ایجاد کیف پول لایت کوین و ذخیره سازی آن در کیف پول
 • برای معاملات حجم بالا بسیارگزینه خوبی است، چون سرعت تایید شدن تراکنش­ها سریع است و هزینه کارمزد تراکنش­ها بسیار پایین است.
 • لایت کوین از الگوریتمی استفاه می کند که می تواند 4 برابر بیت کوین در سال کوین تولید کند.
 • لایت کوین غیر متمرکز است و باعث می شود که مسائلی مثل مسافت حل شود و کاربران بتوانند در هر نقطه از دنیا به این شبکه دسترسی پیدا کند.
 • کاربران با خرید کردن ماینر برای خود، از این شبکه پشتیبانی می کنند و دسترسی خود را افزایش می­دهند.

معایب لایت کوین

 • برای روند ماینینگ نیاز به صرف کردن انرژی بسیار بالایی می باشد.
 • لایت کوین مانند بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مورد پذیرش همه کاربران ارز دیچیتال قرار نگرفته است.
 • برای حفظ و بالا بردن امنیت نیاز دارید تا با دانش فنی آشنا باشید.
 • بهترین استخر برای استخراج لایت کوین

دستگاه سخت افزاری

 • دستگاه Antminer L3 ++
 • دستگاه  Bittech L1
 • دستگاه  Innosilicon A4

دستگاه نرم افزاری

 • CUDAminer
 • CGMiner 3.7.2

لایت کوین- نمودار

کیف پول های لایت کوین

لجر نانو ایکس

مدل جدید کیف پول لجر است. استفاده کردن از این کیف پول بسیار راحت است. این کیف پول برای افرادی که دنبال یک کیف پول مطمئن و امن می باشند، بسیار مناسب است. کیف پول لجر نانو ایکس از طریق بلوتوث و کابل  usb به دستگاه شما اتصال پیدا می کند.

لجر نانواس

مجصول کشور فرانسه می باشد و از معروف ترین کیف پول­های سخت افزاری است که دارای امنیت بسیار بالایی می باشد. این کیف پول به علت اینکه سخت افزار است ظاهری شبیه به یک فلش مموری دارد و دارای یک صفحه ی نمایش است که بر روی بدنه ی این کیف پول قرار دارد و به کاربر امکان این را می دهد که معاملاتی را که می خواهد فرد انجام دهد را ببیند و تراکنش های آن را تایید کند. این کیف پول سخت افزاری نسبت به کیف پول های نرم افزاری مقداری گران می باشد.

تروز

ترزور یک کیف پول سخت افزاری است که دفتر مرکزی آن در کشور چک قرار دارد.امنیت تروز بسیار بالا است و ازهزاران ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. اولین سازنده کیف پول سخت افزاری بیت کوین است. از لحاظ فروش، لجر سه سالی است که از ترزور پیشی گرفته است. دارای تیم توسعه دهنده بسیار حرفه ای و پشتیبانی بسیار بالا در هر ساعت از شبانه روز می باشد.

اتمیک

جزو محبوب ترین کیف پول­های ارز دیجیتال است و در فهرست بهترین کیف پول های بازار ارز دیجیتال حضور دارد. از هزاران ارز دیجیتال پشتیبانی می کند و دارای محیط ساده و آسان می باشد و کاربران به راحتی می توانند از این کیف پول استفاده  کنند.

اکسودوس

از قدیمی­ترین کیف پول­هایی است که در سال 2015 تصمیم گرفته است تا به کاربران بازار ارز دیجیتال خدمت رسانی کند. از هزاران ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این کیف پول در ابتدا فقط برای نسخه های دستکاپ موجود بود ولی هم اکنون برای نسخه های موبایلی قابل دسترس می باشد. این کیف پول برای کاربران ایرانی فیلتر است و شما برای استفاده کردن از این کیف پول باید با آی پی کشور دیگری وارد این کیف پول شوید. اکسودوس کلید های خصوصی را بر روی سیستم خود ذخیره می کند و محیط این کیف پول بسیار ساده و بسیار زیبا می باشد.

لایت کوین- رمزگشا

Litecoin Core

این کیف پول یک صرافی داخلی دارد وشما می توانید به راحتی در این کیف پول ارز های خود را انتقال دهید. این کیف پول متاسفانه دیگر متن باز نمی باشد.

صرافی هایی که از لایت کوین پشتیبانی می کند :

 • Hitbtc
 • Binance
 • Okex
 • Bitrue
 • Coinbase Pro

سخن آخر

لایت کوین ارز دیجیتالی محبوب در بین کاربران ارز دیجیتال می باشد. سرعت بالای تراکنش ها و کارمزد پایین تراکنش ها باعث افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال شده است. این ارز دیجیتال غیر متمرکز می باشد و کار کاربران را به لحاظ مسافت آسان تر کرده است. لایت کوین را می توانید در هر نقطه از دنیا که باشید انتقال دهید.

شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید. آکادمی رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است . شرکت رمزگشا با بهره گیری از تحلیلگران و مشاوران باتجربه آماده انتقال این تجربیات به شما عزیزان است. شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید .

با تشکر از شما خواننده گرامی سایت رمزگشا که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید .

9 پاسخ به “لایت کوین چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت و استراتژی سرمایه گذاری

وارن بافت یکی از ثروتمندترین افراد دنیا می باشد . که بطور مداوم در لیست ثروتمندترین افراد  نشریاتی مانند فوربز قرار می­گیرد . وی  هم اکنون ( جولای 2023 ) با دارایی بیش از 115 میلیارد دلار هفتمین فرد ثروتمند جهان محسوب می­شود .

مطالعه بیشتر »
robot-Trader-رمزگشا-مقاله-ربات-تریدر-چیست-شاخص

ربات تریدر چیست ؟

ربات‌های تریدر به عنوان نمونه‌ای از هوش مصنوعی و ابزارهای خودکار در بازارهای مالی، با استفاده از الگوریتم‌ها و قوانین مشخص طراحی و پیاده‌سازی می‌شوند. این ربات‌ها، قادر به تحلیل داده‌های بازار، تشخیص الگوهای معاملاتی، و اتخاذ تصمیمات مبتنی بر استراتژی‌های تجاری هستند. عملکرد این ربات‌ها بر پایه قواعد و قوانین قبلی تعیین می‌شود و به طور خودکار معاملات را انجام می‌دهند. این ویژگی‌ها باعث شده تا ربات‌های تریدر جایگاه ویژه‌ای در بازارهای مالی پیدا کنند و مورد توجه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار گیرند.

مطالعه بیشتر »
Robot-Trader-شاخص-دانود-ربات-تریدر-رمزگشا

ربات تریدر و ویژگی های آن !

ربات تریدر به یک سیستم اتوماتیکی گفته می شود که براساس یک الگوریتم معینی ، به جای شما در بازار های ارز دیجیتال ترید انجام می دهد. شما با استفاده از یک ربات تریدر اتوماتیک ، می توانید بدون نیار به حضور خود ، کسب درآمد داشته باشید .همچنین قیمت خریداری و استفاده از این ربات های تریدر به گونه ای است که اکثریت افراد می توانند آن را خریداری و با استفاده ی صحیح از آن ، کسب درآمد داشته باشند.

مطالعه بیشتر »

fa_IRPersian