ارز Curve DAO Token) CRV) چیست؟

ارز CRV

فهرست

ارز CRV موضوع مقاله امروز رمزگشاست در این مقاله می خواهیم بیشتر راجع به این رمزارز صحبت کنیم و به تحلیل آن بپردازیم . در سال های اخیر سیستم های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، در دنیای ارزدیجیتال بسیار محبوب بوده اند. یکی از شاخص ترین پروتکل های در بین آنها Curve است.

Curve همانند اکثر پروتکل های دیگر DeFi بر روی بلاک چین اتریوم آنها ایجاد شده است. این قابلیت تجارت از طریق استفاده از استخرهای رمزارزهای دیجیتال را ایجاد می کند. در حقیقت دارایی های کریپتو از طریق کاربران عرضه می شود. این موارد به خودی خود از طریق پاداش برای سپرده های خود تشویق می شوند.

CRV شبیه پروتکل هایی همانند Uniswap یا Balancer است. این ارز به کاربران خود اجازه می دهد تا از دارایی های خود کارمزد بگیرند ضمن اینکه به معامله گران اجازه می دهد آن دارایی ها را با قیمت های مناسبی تبادل کنند.

همان طور که ذکر کردیم ارز CRV شبیه کدام پروتکل ها است، ولی دارای ویژگی هایی است که باعث می شود تا از هم گسسته نشوند. پروتکل بر دارایی هایی تمرکز دارد که برابری مستقیم با رمزارزهای ملی دارند. ارز CRV مورد پسند ارائه دهندگان نقدینگی و معامله گران استیبل کوین است که خواستار کاهش لغزش و ضرر هستند.

لغزش میزان تفاوت بین قیمت مورد پیش بینی برای یک معامله و انچه معامله در آن انجام خواهد شد، است. این یک منشا عمومی ضرر در مبادلات مختلف است.

ارز CRV - رمزگشا تمرکز ارز CRV بر روی استیبل کوین ها

ارز CRV بر روی استیبل کوین هایی همانند USDT و DAI متمرکز است. این عوامل برای بازیابی قیمت دلار آمریکا هستند. به علاوه اسیبل کوین هایی مانن renBTC یا wBTC که قیمت بیت کوین را بازیابی می کنند، واکنش می دهد. نگرش اصلی پروتکل ایجاد اطمینان از میزان معینی از تعادل در بازارهای رمزنگاری است.

هدف ارز CRV برای تجارت استیبل کوین ، کاهش کارمزدها و ایجاد تغییرات قیمت است. این موارد عموما به سبب گزینه های زیادی که در بازار موجود است، روی می دهد. CRV هم اکنون امکان معامله برای استیبل کوین هایی مانند: USDC، USDT، GUSD، DAI ، BUSD، TUSD، EURS، UST، sUSD، PAX، USDP، USDN، RSV و LINKUSD را فراهم می کند.

به علاوه کاربران می توانند ETH، LINK و چند دارایی BTC توکن شده همانند renBTC یا renBTC را تجارت کنند.

ریشه های ارز CRV

همانند سایر پروژه های فضای رمزارزهای DeFi، Curve Finance یک تلاش تقریبا نوینی است. فیزیکدان روسی، مایکل اگوروف، شخصی است که کاغذ سفید ( گزارش رسمی دولت) آن را در نوامبر سال 2019 معرفی کرد. این پروژه به صورت رسمی در ابتدای سال 2020 راه اندازی شد.

اگوروف در مباحث ارزدیجیتال مبتدی نبود. در حقیقت وی از سال 2018 با پروتکل های DeFi مشغول بود. او رزومه چشمگیری داشت. ایگوروف قبل از دریافت مدرک دکترا از موسسه فیزیک و فناوری مسکو فارغ التحصیل شد. وی شرکت های LoanCoin و NuCypher را راه اندازی کرد.

بیشتر بخوانید : تحلیل بیت کوین چیست؟

پلکادات چیست؟

تحلیل طلا چیست؟

رمزارز دیجیتال سی آر ویمدل AMM ارز CRV

ارز CRV  یک پروتکل سازنده بازار اتوماتیک (AMM  ) است. این ارز از استخرهای ارزهای دیجیتال و الگوریتم های بازارساز استفاده می کند. هم اکنون صرافی های غیر متمرکز سنتی از بازارهای نظیر به نظیر استفاده می کنند که به کاربران ارزدیجیتال امکان می دهد بین خودشان خرید و فروش کنند.

پروتکل CRV با کم ترین لغزش قیمت و یک حساب ” پس انداز امانی ” جهت عرضه کنندگان نقدینگی معین می شود. تمام این موارد توسط قراردادهای هوشمندی که در شبکه اتریوم فعالیت می کنند، اداره می شوند.

اگوروف این سیستم را برای عرضه وسیله ای برای تبادل ساخت که به عنوان پلی بین استیبل کوین های متمرکز (USDT) و استیبل کوین های غیر متمرکز ( به طور مثال ( DAI و فعالیت می کند. امیدواریم که این به عملکرد رشد بازار کمک کند.

پلی که واسط بین استیبل کوین ها می شود، به طور مثال زمانی که هزینه پایداری عرضه شده توسط پروتکل افزایش می یابد، فعالیت می کند. در چنین اوضاعی، کاربران به علت هزینه های زیاد قادر نیستند از یک کوین به کوین دیگر تبدیل کنند. به نظر می رسد سیستم ارتقا یافته به واسطه سی آر وی به کاربران خود امکان می دهد تا از بهترین گزینه های موجود در بازار در ان زمان به کار ببرند.

استخرهای نقدینگی CRV ناهمسان به مدل پروتکل Uniswap نیستند. در حقیقت این پروتکل بیشتر به عنوان رقیب استیبل کوین Uniswap ( معروف ترین DeFi موجود در بازار )، معروف است.

استخرهای نقدینگی CRV

استخر نقدینگی فضایی است که زیر نظر یک قرارداد هوشمند است. به واسطه آن مقدارهای زیادی از دارایی های رمزنگاری شده از طریق ارائه دهندگان نقدینگی (LP) انبوه و تزریق می شود. این نقدینگی برای مبادلات و تسهیل وام ها از طریق دارایی ها استفاده می شود.

هر کدام از این مبادلات یا وام ها شامل بهره یا کارمزد حداقلی است. این مسئله سبب افزایش و سرانجام فراهم سازی سود تامین کنندگان نقدینگی می شود. ارز CRV طبق این مدل ایجاد شده است.

در عین حال، معنی اختصاصی خود را در مورد این استخرهای نقدینگی اضافه می کند. مهم ترین موضوع، به جای استفاده از دارایی های فرار، استیبل کوین ها را بر می گزینند.

ارائه دهندگان نقدینگی قادرند به طور مثال، DAI یا USDT و یا استیبل کوین را جهت استخرهای Curve عرضه کنند. پس از آن این پروتکل از نقدینگی برای عرضه مبادلات با بهره کم استفاده می کند. این عوامل در نهایت به سود تامین کنندگان نقدینگی کمک خواهند کرد.

استخرهای نقدینگی CRVعملکرد استخرهای نقدینگی

در این استخرها، قراردادهای هوشمند نسبت های مبادله را به صورت مستقل مدیریت می کند. اگر یک استخر مبادلات DAI/USDT عرضه کند و بین توکن های آن برابری باشد ( 1000  DAI و USDT 1000 )، نسبت مبادله 1:1 می شود. زمانی که این تناسب تغییر کند (مثلاً 800 DAI یا 1200 USDT)، بهره ارز DAI افزایش خواهد یافت. این تعادل مجدد بهره ها ضمانت می کند که نقدینگی همیشه وجود دارد.

این همان موضوع اصلی است که Uniswap آن را به کار می گیرد. این همان معیاری است که به این سیستم امکان می دهد تا مانند AMM دسته بندی شود. همان گونه که ذکر کردیم، کارمزدهایی که برای هر عملیات دریافت می شود، مشخص کننده بهره ای است که ارائه دهندگان نقدینگی یا LP کسب می کنند. LP ها اگر بازارها یا استخرهای بیشتری داشته باشند، درآمد بالاتری خواهند داشت.

آنچه ارز CRV را متمایز می کند

برای گیرایی بهتر موضوع آنچه که ارز CRV عرضه می کند و اینکه آیا این پروتکل مفید واقع می شود، اجازه دهید به ویژگی های کلیدی پروتکل بپردازیم:

  • امکان بازیابی دارایی ها توسط کاربران از پلتفرم، در هر زمانی وجود دارد.
  • ارز CRV در مقایسه با دیگر پروتکل های DeFi ریسک کمتری را شامل می شود. به علاوه به سبب استیبل کوین، لغزش و کارمزد معاملات کمتر است.
  • امکان به اشتراک گذاشتن CRV را فراهم می کند. این سپرده ها به کاربران هدایا و فرصتی جهت رای دادن در Curve DAO ایجاد می کند.
  • توکن های CRV در سراسر اکوسیستم DeFi پدیدار می شوند و استفاده از CRV را راحت می کند.
  • ارز CRV چگونه می تواند تمام این ویژگی ها را عرضه کند؟ جواب به ماهیت طراحی پلتفرم بستگی دارد.

ویژگی های ارز CRVترکیب ویژگی های اصلی ارز CRV

ابتدای همه چیز، سیستم معاملاتی ارز CRV از یک ویژگی ریاضی استفاده می کند تا به استیبل کوین ها امکان دهد تا با بهترین قیمت معامله کنند. این یک curve پیوند است.

Curve پیوند در اینجا صرفا روی استیبل کوین ها است. این مسئله به کاربران امکان می دهد تا استیبل کوین های زیادی را با قیمت های کمتری داد و ستد کنند.

ضمن اینکه CRV، مشتاقان به رمزارزهای دیجیتال را مورد تشویق قرار می دهد تا نقدینگی را به استخرهای خود وام دهند. آنها تامین کنندگان نقدینگی هستند. برای تامین نقدینگی، ارائه دهندگان مقدار مشخصی CRV را به عنوان تشویقی دریافت می کنند.

استخرهای نقدینگی جهت تعیین قیمت دارایی از الگوریتم هایی استفاده می کنند. پروتکل AMM قراردادی هوشمند است که امکان انجام معاملات بدون نیاز به دفترچه سفارش را می دهد. هیچ لزومی برای طرف مقابل وجود ندارد.

سرانجام این سیستم به کاربران اجازه می دهد تا CRV خود را به اشتراک قرار دهند. کاربران پروتکل Curve که CRV خود را به طور اشتراکی قرار می دهند، میزان سهمی از اجرت معاملات پروتکل می گیرند. همچنین آنها می توانند CRV خود را قفل کنند تا پاداش نقدینگی شما را زیاد کنند. دارندگان CRV می توانند با رای دادن از طریق رویه حاکمیت Curve به رویه تصمیم گیری کمک کنند.

توکن Curve DAO  چیست؟

توکن CRV یک توکن بر پایه اتریوم است که به اکوسیستم Curve.fi نیرو می دهد. اکوسیستم Curve.fi یک صرافی غیرمتمرکز بر پایه بلاک چین است که از یک بازارساز اتوماتیک استفاده می کند. توکن Curve DAO مرکز رابط کاربری بی همتا است که از پتانسیل بازار مالی غیرمتمرکز استفاده می کند.

پروتکل Curve فرآیند تبادل توکن های مختلف ERC-20 را سهولت می بخشد. با این حال ازاستیبل کوین هایی همانند DAI و توکن های بیت کوین بر پایه اتریوم پشتیبانی می کند. Curve کارمزدهای کم و نرخ لغزش پایین را برای مبادله توکن ها عرضه می کند و به صورت یک صرافی غیرمتمرکز کار می کند که کاربران را به صرافی هایی با مناسب ترین نرخ ها متصل می کند.

به Curve DAO Token (CRV) تمایل دارید، ولی یقین ندارید که درباره چیست یا از کجا استارت بزنید؟ نگران نباشید. این راهبرد ایجاد شده است تا تمام آنچه را که باید در رابطه با پروژه بدانید را به شما تعلیم می دهد و شما را آماده می کند تا ورود به دنیای کاربر پسندترین تجربه تجاری موجود در بازار کنید.

سایت رمزگشا با داشتن چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتالی و فارکس و آکادمی رمزگشا فعالیت می کند. آکادمی رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است. همچنین این شرکت دارای تحلیلگران و مشاوران باتجربه است. شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید.

منابع :

https://beincrypto.com/learn/curve-crv/

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian