کوین بیس، یک صرافی قدیمی ارز دیجیتال!

کوین بیس

فهرست

کوین بیس در سال 2012 توسط آرمسترانگ و فرد ارسام تاسیس شد. توانست 1 میلیون کاربر در سال اول تاسیس خود، جذب کند. کوین بیس از لحاظ جذب کاربر در سال اول تاسیس، رکوردار می باشد.

این صرافی دارای دو محصول اصلی می باشد که این محصولات شامل : اوراق بهادار و پلتفرم تجاری به نام GDAX می باشد.

کوین بیس یک صرافی بسیار معروف در حوزه ارز دیجیتال می باشد که خرید و فروش ارز های دیجیتال را برای کاربران راحت تر و آسان تر کرده است.

Coinbase یک نرم افزار تجارت و سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال می باشد که بیش از 100 ارز دیجیتال را مانند : بیت کوین، اتریوم و دوج کوین را پشتیبانی می کند. این صرافی دارای دو نسخه کوین بیس و کوین بیس پرو می باشد که صرافی کوین بیس برای کاربران مبتدی بسیار مناسب می باشد و کوین بیس پرو برای افراد حرفه ای مناسب می باشد.

کوین بیس ( Coinbase )

ترید کردن در این صرافی برای افراد مبتدی و تازه وارد بسیار مناسب می باشد و هر فردی که مهارت اولیه کامپیوتری را دارد می تواند از این نسخه استفاده کند. Coinbase دارای نسخه های وب، اندروید و IOS می باشد. بازار رمز ارز 24 ساعته در حال فعالیت کردن است و هیچگاه تعطیلی ندارد، بنابراین می توانید بدون محدودیت زمانی از این صرافی استفاده کنید.

کوین بیس پرو ( Coinbase Pro )

Coinbase Pro با اینکه مناسب برای افراد معامله گران حرفه ای می باشد اما افرادی که در کوین بیس حساب دارند، می توانند از کوین بیس پرو استفاده کنند. کوین یبس پرو علاوه بر اینکه تمامی ویژگی های کوین بیس را دارد، شامل خدمات های مختلف و متعددی می باشد که این خدمات را به کاربران ارائه می کند.

ترید

همانطور که گفته ایم این صرافی دو نسخه از صرافی به نام کوین بیس و کوین بیس پرو را پشتیبانی می کند که هرکدام از این نسخه ها دارای ویژگی و قابلیت های مختلفی می باشد که خدمات متعددی را به کاربران خود ارائه می کنند.

ویژگی صرافی کوین بیس

 • پشتیبانی از ارز های مطرح

کاربران می توانند در این صرافی به خرید و فروش ارز های دیجیتالی بپردازند و ضمانت و پشتوانه محکم را دریافت کنند. این صرافی از زمان آغاز فعالیت خود تنها 4 رمز ارز دیجیتال مطرح را مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش را پشتیبانی می کرد، اما به مرور زمان ارزهای دیجیتال مطرح دیگری مانند ریپل، استلار، بت را مورد پشتیبانی خود قرار داد.

 • رابط کاربری

محیط گرافیکی و نرم افزاری این صرافی بسیار ساده می باشد، طوری که اگر یک کاربر مبتدی بخواهد با این صرافی کار کند، بدون اینکه سردرگم شود و یا مشکلی پیش بیاید، می تواند از این صرافی به راحتی استفاده کند. افراد می توانند با هر نوع دستگاه هوشمندی که در دسترس خود دارند از این صرافی استفاده کنند و بتوانند به راحتی خرید و فروش ارز های دیجیتال را انجام دهند.

 • پرداخت به روش های مختلف

کاربران می توانند برای خرید و فروش ارز های دیجیتالی خود از روش های مختلفی مانند پی پال، دیبت کارت و کردیت کارت انجام دهند.

صرافی-کوین-بیس

 • تبادل سریع

کاربران می توانند ارز های فیات خود را خریداری کنند و ارز فیات خود را تبدیل به ارز دیجیتال کنند. این روند در این صرافی رایگان بوده است.

 • امنیت

به علت ذخیره سازی آفلاین اطلاعات دارایی کاربران در دیتابیس، این صرافی از امنیت بالایی برخوردار است. همچنین این صرافی یک درصد از دارایی کاربران را به صورت آنلاین و مابقی آن را افلاین ذخیره می کند.

پس در این صرافی احتمال کلاهبرداری و سواستفاده کم می باشد. این صرافی تمامی ارز های دیجیتال را بیمه کرده است و اگر دارایی ها به سرقت رفته و مسئول آن این صرافی بوده باشد، به صورت کامل به دارندگان برگردانده می شود.

 

معایب

 • در تراکنش ها محدودیت وجود دارد
 • هزینه کارمزد بالا می باشد
 • عدم دسترسی در همه کشورها
 • پشتیبانی ضعیف
 • به اشتراک گذاشتن اطلاعات کاربران با مقامات دولتی و مالیاتی

قابلیت های صرافی کوین بیس

استیکینگ

افرادی که یک سری کوین های خاصی را در درون حساب خود دارند، هرگاه استیک کردن آن توسط این صرافی، یا استفاده به عنوان وثیقه برای تایید تراکنش های ارز هایی مانند اتریوم، هدیه دریافت می کنند. این صرافی 25 درصد سود استیکینگ را به عنوان کارمزد برداشت می کند.

پشتیبانی

پشتیبانی از مهم ترین ویژگی یک صرافی است، تا کاربران اگر به مشکلی بر خورد کردنند بتوانند با مطرح کردن آن با پشتیبانی، مشکل خود را حل کنند. تنها گزینه خدمات مشتریان، صفحه help  می باشد، که با باز کردن تیکت، تلفن گویا و ربات چت می باشد.

کارمزد صرافی کوین بیس

 1. Coinbase از اسپرد بین خرید و فروش سود دریافت می کند، نرخ اسپرد هم وابسته به نوسانات بازار متغیر می باشد، ولی این صرافی اعلام کرده است که کارمزد اسپرد آن 0.5 درصد می باشد.
 2. این صرافی بر اساس عوامل روش پرداخت، مقدار ترید و شرایط بازار همانند نوسان و نقدینگی، کارمزد دریافت می کند.
 3. همچنین این صرافی برای پوشش دهی هزینه های انجام تراکنش در شبکه بلاک چین خارجی هم نیز کارمزد دریافت می کند.
 4. نهایت خرید ارز دیجیتال در این صرافی 2 دلار می باشد. کارمزد ها وابسته به حجم معاملات و نقدینگی دارایی مورد نظر در زمان خرید وابستگی دارد. هرگاه در صورت انجام شدن سریع معاملات مشمول کارمزد تیکر (Taker) شده و در صورت نیاز به صبر کردن برای خریداری آن ، شامل کارمزد میکر (Maker) خواهید شد. واریز و برداشت در صرافی کوین بیس پرو باید از طریق حساب و یا حواله بانکی انجام می شود و خریداری توسط کارت بانکی ممکن نمی باشد.

 

ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در صرافی Coinbase

کوین-بیس

ثبت نام در کوین بیس

 • حداقل سن 18 سال
 • شناسه دولتی ( پاسپورت را قبول نمی کند)
 • سیستم متصل به اینترنت
 • شماره همراه برای ارسال پیامک
 • اخرین نسخه مرورگر و سیستم عامل

 

تحریم کاربران ایرانی

کوین بیس در بخش HELP خود درباره عدم ارائه خدمات خود به کاربران تحریم نوشته است :

نهادهای حاکم مقررات و تحریم‌های مالی را اجرا می‌کنند که باعث ممنوعیت معاملات در برخی مناطق پرخطر شده است.کوین بیس اجازه دسترسی به وبسایت یا برنامه موبایل خود را در هر حوزه قضایی که مشمول برنامه‌ های تحریمی اعمال ‌شده توسط خزانه ‌داری ایالات متحده و سایر نهاد های حاکم باشد،نمی‌دهد.

مشتریانی که در تلاش برای ورود به حساب خود از یکی از این مناطق ممنوعه هستند، از دسترسی آن‌ها به خدمات ما جلوگیری خواهد شد. در صورت تلاش مشتریان برای دسترسی به وبسایت یا برنامه موبایل کوین بیس، جلوی آن گرفته شده و یک پیام مبنی بر تلاش برای ورود از یک منطقه ممنوعه، برای وی نمایش داده خواهد شد.

لطفا در نظر داشته باشید که دسترسی به حساب کوین بیس تا زمانی که در منطقه ممنوعه حضور داشته باشید، محدود خواهد بود. اگر ساکن یکی از مناطق غیرممنوعه هستید، دسترسی شما پس از ورود مجدد از آن منطقه بازگردانی می‌شود.

 سخن آخر

در سال 2012 توسط آرمسترانگ و فرد ارسام تاسیس شد. این صرافی توانست 1 میلیون کاربر در سال اول تاسیس خود، جذب کند. کوین بیس دارای دو محصول اصلی: اوراق بهادار و پلتفرم تجاری به نام GDAX می باشد. Coinbase یک نرم افزار تجارت و سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال می باشد که بیش از 100 ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. این صرافی دارای دو نسخه کوین بیس و کوین بیس پرو می باشد. دریافت کارمزد در این صرافی متغییر و شرایط های متعددی دارد. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بوده اید، از شما صمیمانه تشکر می کنیم.

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian