نئو چیست؟

شاخص مقاله نئو چیست؟

فهرست

ایهونگ فی دا و اریک ژانگ در سال 2014 پروژه ای به نام Antshares تاسیس کردند. در سال 2017 این نام از Antshares به نئو تغییر پیدا کرد. نئو به عنوان رقیب اتریوم، به دلیل شباهت های این شبکه با اتریوم شناخته شد. همچنین این شبکه دارای دو توکن بومی به نام نئو و گس می باشد. ویژگی های این شبکه باعث شد تا در بین کاربران بسیار محبوب شود و در بازار ارز دیجیتال جزو بهترین ها محسوب شود.

نئو چیست؟
نئو و ویژگی های آن

نئو چیست ؟

در سال 2014 پروژه ای به نام Antshares توسط دا هونگ فی و اریک ژانگ طراحی و تاسیس شد. کد های این پروژه به صورت متن باز در گیت هاب قرار گرفت. در ژوئن سال 2017، Antshares با ترکیب ایده های گذشته و آینده به نئو تغییر نام داد.  نئو از واژه یونانی گرفته شده است که به معنای جدید و مدرن می باشد.این شبکه در میان رقیبان خیلی زود به شهرت رسید و به عنوان رقیب اتریوم شهرت پیدا کرد. نئو اولین پلتفرم بلاک چین غیر متمرکز و رمزنگاری شده متن است که در چین تاسیس و راه اندازی شده است.

در سال 2018 شرکت Onchain که به شرکت مادر نئو معروف است، به ازای هر 5 کوین نئو یک توکن آنتولوژی را در بین کاربران توزیع کرد. این توکن ها برای رای دهی و ارتقای سیستم مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از تغییر برند،  در عرض چند ماه جزو 10 کوین برتر صرافی های بزرگ و مطرح جهان شد.

شامل امکانت دیگری مانند : ذخیره سازی غیر متمرکز فایل و سیستم اوراکل را به کاربران خود ارائه می دهد.

چگونگی کار کردن

از یک الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام به نام dBFT استفاده می کند. شبکه نئو از چندین نود تشکیل شده است که متمرکز است. این الگوریتم باعث شده تا این شبکه بتواند حدود 10 هزار تراکنش را در ثانیه انجام دهد.

پلتفرم نئو به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از این پلتفرم استفاده کنند و قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. همچنین توسعه دهندگان می توانند برنامه های غیر متمرکز خود را طراحی کنند و خدمات و محصولات را به دنیای ارز دیجیتال معرفی کنند.

الگوریتم dBFT

برای امن کردن بلاک چین و غیرمتمرکز هماهنگ ماندن شبکه کامپیوترها از یک مکانیزم اجماع به نام Delegated Byzantine Fault Tolerant که به اختصار dBFT نامیده شده، استفاده می کند. این مکانیزم شبیه به گواه اثبات سهام خصوصی شده عمل می کند و رای دهی برای مشخص کردن نود ها که می تواند بلاک بعدی که در بلاک چین نئو ساخته شود را تقویت کند. این بدین معنی است که هر فردی که کوین نئو را داشته باشد می تواند به عملکرد شبکه آن کمک کند.

شبکه نئو
تکنولوژی نئو

تکنولوژی نئو

dBFT2.0 : الگوریتم اجماع با اثبات بالا و پردازش تعداد تراکنش های بالا در ثانیه است.

NeoVM : ماشین مجازی مقیاس پذیر است

Smart Contract : سیستم قرارداد هوشمند که چند زبانه می باشد.

NeoID : پروتکل مستقل غیر متمرکز با قابلیت شخصی سازی می باشد.

Voting Mechanism : مکانیزم رای دهی که مشارکت در حاکمیت بر روی زنجیره را مقدور می کند.

Dual Token : مدل اقتصادی نوآور دو توکنی است که بهینه سازی توکن حاکمیت را انجام می دهد.

Oracle: : مولفه اوراکل غیر قابل انتقال که به قرار داد هوشمند اجازه دسترسی به منابع خارجی را می دهد.

تراکنش و کارمزد

در هر ثانیه از بلاک چین نئو، 10 هزار تراکنش انجامی میشود. توکن GAS ارز دیجیتالی است که برای پرداخت هزینه بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد. هر فردی که بخواهد قرار داد هوشمند بر روی شبکه ایجاد کند ، باید هزینه آن را با GAS  پرداخت کند.

کوین NEO

بلاک چین این شبکه دارای دو رمز ارز بومی به نام NEO وGAS  می باشد. NEO برای رای دهی به تغییرات استفاده می شود و GAS  برای پرداخت کارمزد تراکنش ها به کار می رود. در بلاک جنسیس 100 میلیون کوین در ابتدا تولید شده که 50 میلیون کوین برای سرمایه گذاران اولیه از طریق عرضه اولین کوین در سال 2016 به فروش رسید و این شبکه توانست 4.65 میلیون دلار سرمایه به دست بیاورند.

مابقی این توکن در یک قرار داد هوشمند قفل شده است که هرسال حداکثر 15 میلیون کوین جدید از حالت قفل خارج می شود و توسط تیم توسعه دهنده این شبکه، برای اهداف بلند مدت نئو مورد استفاده قرار می گیرد.

با امنیت کامل عمل می کند. این توکن در ایجاد بلاک، مدیریت شبکه و تغییرات شبکه  مورد استفاده قرار می گیرد. توکن GAS  به عنوان یک سوخت برای بلاک نئو کار می کند. گس برای تخصیص منابع و هزینه های شبکه و اجرای قرارداد های هوشمند و برنامه های غر متمرکز استفاده می شود.

در تاریخ 2017 عرضه کوین نئو به پایان رسید که که 50 میلون آن آزاد شد و بین اعضای شورای شبکه نئو، توسعه دهندگان، سرمایه گذاری در این شبکه و برای توسعه و ارتقای شبکه نئو توزیع شد.

مقایسه نئو با اتریوم

 1. هردو دارای پلتفرمی می باشند که به توسعه دهندگان امکان ساخت برنامه غیر متمرکز را می دهد.
 2. کارمزد تراکنش های این دو شبکه توسط کوین آن ها پرداخته می شود.
 3. هردو بلاک چین تورینگ کامل هستند. ( تورینگ کامل یک ماشینی است که قابلیت محاسبه در یک فضای حافظه نامحدود را دارند)

پشتیبانی صرافی از کوین نئو

 • صرافی بایننس
 • صرافی هیوبی
 • صرافی کوین بیس
 • صرافی کوکوین
 • صرافی کوینکس

کیف پول های کوین نئو

 • کیف پول سخت افزاری لجر
 • کیف پول سخت افزاری ترزور
 • تراست والت
 • نئون والت
 • کیف پول موبایل O3
توکن نئو
مقایسه نئو با اتریوم

سخن آخر

شبکه نئو در سال 2014 تاسیس و راه اندازی شد. نام گذشته این پروژه Antshares بود که در سال 2017 به نئو تغییر نام داد. این پروژه متن باز می باشد و تمامی کد های آن در گیت هاب قرار دارد. در این بلاک چین  حدود 10 هزار تراکنش در هر ثانیه انجام می شود. توسعه دهندگان در این پلتفرم می توانند قرارداد های هوشمند خود را تنظیم کنند و یا برنامه های غر متمرکز خود را طراحی کنند. همچنین این شبکه دارای دو توکن بومی و مخصوص به نام نئو و گس می باشد.

امتیاز دهید

یک پاسخ به “نئو چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian