چگونه مدیریت سرمایه کنیم ؟ معرفی مدیریت سرمایه

مدیریت سرمایه چیست ؟

فهرست

مدیریت سرمایه چیست ؟ چگونه باید از آن استفاده کنیم ؟ به چه نحوی ؟ شرکت رمزگشا سعی می کند در این مقاله ، شما را با این موضوع آشنایی دهد تا بتوانید نسبت به سرمایه گذاری خود در بازار ، حرفه ای تر عمل کنید.

مدیریت سرمایه چیست ؟

در واقع ، به کنترل کردن موارد مالی و همچنین سرمایه ی خود ، مدیریت سرمایه گذاری گفته می شود. این مدیریت نه تنها شامل کنترل ، بلکه شامل خرید و فروش سرمایه در بازار های ارزدیجیتال نیز می شود.

مدیریت شامل ابداع یک استراتژی کوتاه یا بلند مدت ، تصاحب و واگذاری دارایی های پورتفوی می شود. همچنین می تواند شامل بودجه داری ، بانک داری و هزینه های مرتبط با مالیات شود.

این اصطلاح بیشتر مرتبط با مدیریت سرمایه های پرتفوی و همچنین ترید کردن آن ها برای بدست آوردن و رسیدن به یک هدف خاص ، استفاده می شود. اصطلاح های دیگر که معادل با مدیریت سرمایه می شوند ، موارد زیر را شامل می شوند :

  • مدیریت پول
  • مدیریت پرتفوی
  • مدیریت ثروت

مدیریت سرمایه

مبانی مدیریت سرمایه گذاری

هدف از مدیریت مالی ، رسیدن به اهداف خاص سرمایه برای سود بیشتر مشتریانی است که مسئولیت ثروت آن ها با مشاور می باشد . این مشتریان میتوانند سرمایه گذاران حقیقی و یا موسسه های سرمایه گذاری مثل صندوق ها و موسسه های بازنشستگی ، دولت ، موسسه های آموزشی و شرکت های بیمه باشند.

خدمات مدیریت مالی شامل تخصیص دارایی ها ، تحلیل موقعیت مالی ، انتخاب سهام ، نظارت بر سرمایه گذاری های موجود و همچنین پیاده سازی و استراتژی های پرتفوی می شود.

این مدیریت نه تنها شامل برنامه ریزی مالی و نصیحت های مدیریت سرمایه می شود ، بلکه شامل نظارت بر پرتفوی مشتریان و هماهنگی آن را اهداف اصلی آن ها نیز می شود.

مدیران حرفه ای با مشکلات امنیتی و سرمایه ای متفاوتی سر و کله می زنند. این مشکلات می تواند شامل اوراق قرضه ، دارایی هایی مانند فلزات گران بها ، اثرات هنری و … شود.

در امور مالی شرکت ، مدیریت سرمایه شامل اطمینان از نگهداری ، حسابداری و همچنین استفاده مناسب از دارایی های مشهود و نا مشهود شرکت می شود.

     نکات کلیدی : 

مدیریت مالی ( سرمایه ) به کنترل و زیر نظر داشتن امور مالی و سرمایه گذاری توسط متخصصان برای مشتریان ، گفته می شود.

مشتریان متخصص مدیریت سرمایه می توانند اشخاص حقیقی و با شرکت و موسسات باشند.

مدیریت سرمایه گذاری شامل ابداع استراتژی ها و اجرای معاملات در یک پرتفوی می شود.

شرکت های مدیریت مالی که مسئولیت سرمایه هایی بیش از 25$ میلیون را قبول کرده اند ، باید تحت نظارت SEC قرار بگیرند و مسئولیت کامل نسبت به مشتریان خود قبول کنند.

 اداره ی یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری به چه نحوی می باشد ؟

راه اندازی و اداره کردن یک شرکت مدیریت مالی و سرمایه گذاری ، شامل مسئولیت پذیری های زیادی می شود. آن شرکت باید متخصصانی را استخدام کند که در زمینه ی معامله ، بازار ، آماده کردن آمار برای مشتریان خود ، نه تنها تجربه داشته باشند ، بلکه به صورت حرفه ای ، تسلط کامل بر روی آن داشته باشند.

رئیسان شرکت های سرمایه گذاری ،کنار استخدام کردن بازاری ها و آموزش راه و روش های مدیریت مالی و سرمایه به مدیر هایی که مسیر سرمایه را هدایت می کنند ، باید از حرکت کردن شرکت و متخصصان در چهارچوب قانونی و تنظیم شده اطمینان داشته باشند . همچنین باید سیستم های داخلی و حساب های دارای سرمایه ی بالا و برای انتقال اموال را نیز زیر نظر داشته باشند.

مدیریت سرمایه

در کل ، مدیر و یا شرکت های سرمایه ای که حداقل 25$ میلیون دارایی را زیر نظر خود دارند و یا کسانی که به شرکت های سرمایه گذاری ، خدمات مشاوره ارائه می دهند ، حتما باید زیر نظر مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده (RIA) باشند. همچنین ، مشاوران سرمایه گذاری ثبت شده باید در کمیسیون بورس و اوراق بهادار عضو باشند. یکی از معانی این عضویت ، قبول کردن مسئولیت هر گونه اختلال سرمایه ی مشتریان می باشد.

معایب و مزایای مدیریت سرمایه

در حالی که بازار مدیریت سرمایه می تواند نتایج بسیار سود آوری برای مشتریان خود داشته باشد ، اما چند مشکل بسیار کلیدی نیز در این حیطه کاری وجود دارد که ممکن است برای سرمایه گذاران مشکل ساز باشد. مقدار سود و درآمد هر شرکت مدیریت مالی کاملا به رفتار بازار وابسته است و در واقع دارای یک ارتباط مستقیم می باشد.

این ارتباط به این معنا می باشد که مقدار سود و ضرر هر شرکت مدیریت مالی ، کاملا به نحو حرکت و ارزش گذاری های بازار وابسته است.

مزایا  

تحلیل حرفه ای

کوشش تمام وقت

توانایی زمان بندی یا عملکرد بهتر از بازار

امکان محافظت از پرتفوی در زمان های حساس

معایب 

دارای هزینه های قابل توجه

سود با بازار در نوسان است

چگونه سرمایه ی خودم رو مدیریت کنم ؟

برای مدیریت سرمایه ، دو گزینه دارید که می توانید یکی از آن ها که با شرایط و موقعیت شما سازگاری بیشتری دارد ، انتخاب کنید. یا می توانید سرمایه ی خود را ، خودتون مدیریت کنید و یا به یک شخص یا سازمان خارجی بسپرید. در صورتی که گزینه ی دوم را انتخاب کنید ( یعنی به یک شرکت یا شخص حقیقی خارجی ، سرمایه ی خود را بسپارید ) باید یک هزینه ای را نیز بابت مشاوره و کاری که برای شما انجام داده میشه ، پرداخت کنید.

مدیریت مالی  اگر می خواهید خودتان سرمایه ی خود را مدیریت کنید ، مجبور هستید تصمیماتی مثل نوع اکانتی که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید ، زمینه ای که می خواهید ثروت و اموال خود را در آن سرمایه گذاری کنید و همچنین مقدار پولی که می خواهید به عنوان سرمایه ، وارد بازار کنید را خودتان بگیرید.

و اگر می خواهید از یک شرکت یا شخص حقیقی خارجی کمک بگیرید ، چند روش در اختیار شما است که می توانید یکی از آن ها که اطمینان بیشتری به آن دارید را انتخاب کنید. در این قسمت مقاله ، بعضی از مزایا و معایب و همچنین میانگین هزینه ای که باید برای این سرویس انجام دهید را توضیح می دهیم.

مشاوران روبو

یک راه حل ساده و کم هزینه برای مدیریت هر گونه سرمایه ای ، استفاده از مشاوران روبو است. یک الگوریتم پیچیده ی کامپیوتری ، ترکیب ایده آل سرمایه گذاری سهام ، وجوه ، اوراق قرضه و پول نقد را براساس اطلاعاتی که شما درباره ی اهداف سرمایه گذاری خود و همچنین مقدار ریسکی که در بازار پذیرا می باشید ، تعیین می کند.

مشاوران روبو نیازمند هرینه ی کمتری نسبت به مدیران سرمایه گذاری سنتی هستند و تعداد زیادی از آن ها نیز دارای حداقل حساب کم و یا در کل نیازمند حداقل حساب نیستند. به این دلیل است که برای سرمایه گذاران مبتدی ، پیشنهاد می شوند.

هزینه مشاوران روبو معمولا بین 0.25% الی 0.50% از دارایی هایی که سرویس برای شما مدیریت می کند ، می باشد.

خدمات برنامه ریزی مالی آنلاین

سرمایه گذاری های شما فقط یک قسمت از زندگی مالی شما را تشکیل می دهند. هر چه زندگی شما بیشتر پیش برود و پیچیده تر شود ، مدیریت پول نیز پیچیده تر می شود.

خدمات برنامه ریزی مالی آنلاین در واقع پیشنهاد هایی را در خدمت شما می گذارند که شامل مدیریت سرمایه گذاری می شود و اما از این پیشنهادات می توان در زمینه های دیگر نیز استفاده کرد.

بعضی از این خدمات قابلیت دسترسی به یک تیم مشاور مالی را می دهند . بعضی دیگر خدماتی را پیشنهاد می دهند که بسیار به عملکرد یک مشاور مالی سنتی ، مشابه است.

پس در واقع ، در کنار مدیریت سرمایه ی کم هزینه ، مشتریان به یک مشاور مالی هدفمند دسترسی پیدا خواهند کرد. این مدیر ها نیز یک برنامه ی مالی تشکیل و به آن ها در اجرایی کردن پیشنهاد های خود کمک می کنند.

هزینه : قاعدتا ، سرویسی که شامل یک تیم مشاوران مالی می شود ، به هزینه ی کمتری نیاز دارد. هزینه ی این سرویس ها از 0.30% از دارایی های این سرویس شروع می شود.

البته که خدمات برنامه ریزی مالی جامع تری نیز وجود دارند که تضمین یک برنامه ریز مالی اختصاصی ( یا CFP ) را به مشتریان خود می دهد و همچنین شامل هزینه ثابت سالیانه می شود . این هزینه به صورت میانگین از 400$ شروع می شود.

خدمات برنامه ریزی مالی آنلاینمشاوران مالی سنتی

این گونه از مشاوران مالی به مشتریان خود ، مدیریت پورتفوی همراه با سرویس های مدیریت سرمایه را ارائه می دهند. مشتریان به صورت حضوری با متخصص مدیریت سرمایه ی خود ملاقات می کنند تا درباره ی موقعیت عمومی مالی خود و همچنین موجودی دارایی ها و بدهی ها ، مشورت کنند.

شما می توانید یک متخصص را برای برنامه ریزی یک نقشه ی مدیریت کلی و یا برای بدست آوردن اهداف بالاتر ( مثل سرمایه گذاری برای آموزش بهتر ) ، استخدام کنید.

هزینه : ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر می خواهید از این گونه خدمات استفاده کنید ، حتما با شرایط ” پرداخت تنها ” و بدون سود استفاده کنید.

بدون سود به این معنا می باشد که مشاور مالی شما ، بعد از هر معامله ای که به کمک مشاوره ی او انجام می دهید ، سودی دریافت نمی کند و فقط بابت مشاوره ای که در خدمت شما گذاشته ، مبلغی می گیرد.

آن دسته از مشاوران مالی سنتی که هزینه ی خدمات خود را با سود دریافت می کنند ، میانگین 1% از روی هر معامله برداشت می کنند . البته این درصد برای حساب هایی که دارای سرمایه ی بیشتری می باشند ، کمتر و برای حساب هایی که سرمایه ی کمتری دارند ، بیشتر است.

و اما گونه ی دیگری از این مشاوران مالی نیز وجود دارند که خدمات خود را ساعتی با مشتریان خود حساب می کنند.

 

 

جمع بندی

برای وارد شدن به دنیای معامله و ترید و همچنین برای ضرر نکردن در بازار ، ضروری است که شما یک شناخت کامل از مدیریت سرمایه داشته باشید . عجله نکنید و کاملا درباره ی این موضوع ، مطالعه داشته باشید تا جایی به بن بست نخورید.

خیلی ممنون که مقاله ی ” چگونه مدیریت سرمایه کنم ؟ ” را مطالعه کردید.

برای کسب اطاعات بیشتر درباره ی راه های کسب درآمد  ، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ی ” بهترین ربات تریدر‌های ارزدیجیتال “ را مطالعه کنید !

شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید . این شرکت دارای مشاوران متخصص می‌باشد. شما می‌توانید در هر ساعت  از روز با مشاوران این شرکت در ارتباط باشید.

منبع : https://www.investopedia.com/terms/i/investment-management.asp

امتیاز دهید

یک پاسخ به “چگونه مدیریت سرمایه کنیم ؟ معرفی مدیریت سرمایه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian