سیگنال معامله

سیگنال معامله

فهرست

سیگنال معامله واسطه ای برای اقدام به خرید یا فروش یک اوراق بهادر یا دارایی دیگر است ، که از طریق تجزیه و تحلیل ایجاد می شود . تجزیه و تحلیل می تواند به کمک شاخص های تکنیکال از طریق انسان تولید می شود ، یا می تواند به کمک الگوریتم های ریاضی مبنی بر کارایی بازار ، احتمالا در ادغام با دیگر عوامل بازار همانند شاخص های اقتصادی ، ایجاد می شود .

سیگنال معامله چگونه کار می کند ؟

سیگنال معامله می تواند از ورودی های مختلف چندین رشته استفاده کنند . به صورت رایج ، تجزیه و تحلیل تکنیکال یک بخش عمده است ، ولی تجزیه و تحلیل بنیادی ، تجزیه و تحلیل کمی ، و اقتصاد همچنین امکان دارد ملاک های احساسات و ورودی و حتی سیگنال های سایر سیستم های سیگنال معامله باشند .

هدف سیگنال معامله این است که به معامله گران و سرمایه گذاران روشی دستی ، بدون احساسات ، برای خرید یا فروش یک اوراق بهادر یا سایر دارایی عرضه شود .

غیر از واسطه های خرید و فروش ساده ، سیگنال های معامله همچنین می توانند جهت بازسازی یک سبد با تشخیص زمانی امکان دارد زمان درستی برای خرید بیشتر یک قسمت ویژه ، همانند تکنولوژی و سبک تر کردن قسمت های دیگر ، همانند کالاهای اصلی مصرف کننده باشد ، به کار رود .

در این اوضاع معامله گران اوراق قرضه می توانند سیگنال هایی جهت متعادل سازی زمان پرتفوی خود با فروش یک سر رسید و خرید سر رسید متفاوت داشته باشند . سرانجام می تواند به اختصاص طبقات دارایی ، همانند انتقال پول بین سهام ، طلا و اوراق قرضه نیز توجه کند .

هیچ چهارچوبی برای پیچیده بودن یک سیگنال ترید وجود ندارد . با این وجود معامله گران مایلند به کمک تعداد معدودی از ورودی ها ، همه چیز به طور ساده نگه دارند . در اهداف عملی ، آزمایش دوره ای و مدیریت یک مولد سیگنال ساده آن برای مشاهده اینکه چه اجزایی احتیاج به تنظیم دارند ، بسیار پیش به پا افتاده تر است .

ورودی های بیش از حد ، پیچیدگی به همراه دارند که احتیاج به زمان بالایی نسبت به یک تریدر دارد . در حالی که بازارها در بازه زمان دچار تغییر می شوند ، بیشتر با سرعت زیاد ، استراتژی های پیچیده می توانند پیش از اتمام آزمایش از بین بروند .

عملکرد سیگنال معامله - رمزگشابرداشت کلیدی

سیگنال معاملاتی واسطه ای جهت خرید یا فروش اوراق بهادر بر طبق مجموعه ای از معیارها از قبل تعریف شده هستند .

به علاوه می توان از آنها جهت بازسازی یک سبد و تغییر مختص بخش یا گرفتن پوزیشن های جدید به کار می رود .

معامله گران می توانند سیگنال معاملاتی را به کمک ملاک های مختلفی ایجاد کنند ، از ملاک ساده ، همانند افزایش حجم و گزارش های سود ، تا سیگنال های پیچیده تر که از طریق سیگنال های موجود به دست می آیند .

نمونه ای از سیگنال معامله

سیگنال های تجاری عموما همراه با با معاملات سریع در داخل و خارج هستند . با این وجود در حقیقت ، بعضی از سیگنالها کمتر تکرار می شوند و مبنی بر برگشت و خرید کم در سهام هستند .

سیگنال معاملاتی عالی از این مدل ، جست و جوی دوره هایی است که کارکرد قیمت با اصول بنیادی همخوانی ندارد . مثال دیگر این است که بازار به علت سرفصل های ترس در حال فروش باشد ، ولی داده های بنیادی اثبات کننده سلامت خوب است .

معامله گران شاید تصمیم به خرید ریزش های بزرگ بگیرند ، در صورتی که سیگنال قوی داشته باشند .

برای مطالعه بیشتر : ربات تریدر چیست .

 معامله خودکار با استفاده از رباتها

ایجاد یک سیگنال معامله

موقع عرضه یک سیگنال معامله ، امکانات نامحدودی وجود دارد ، ولی معامله گران مایلند صرفا افکار خود را به صورت خودکار کنند . به طور مثال ، برای سهامی با نسبت قیمت به سود مشخص ( نسبت P/E ) ، اگر قیمت از یک ساختار تکنیکالی به سمت بالا بیرون بیاید و بالای یک میانگین متحرک خاص قرار بگیرد می توانید خرید کنید .

در اینجا برخی از ورودی های متداول تر آورده شده است . معامله گران می توانند آن ها را باهم ادغام کنند تا هر کدام از معیاری که برای انتخاب معامله به کار می برند ، برآورده کنند .

سیگنال معامله - رمزگشاورودی های متداول سیگنال معامله

شکست یا شکست الگوی تکنیکال ( Technical pattern ) : اینها می توانند دارای مستطیل ، مثلث ، خطوط روند و سر و شانه باشند .

صلیب میانگین متحرک (  Moving average cross) :

بیشتر سرمایه گذاران میانگین های متحرک 50 و 200 روزه را ملاحظه می کنند ، ولی نمونه های دیگر هم متداول هستند . ورودی می تواند هنگامی باشد که عمل معاملاتی کمتر یا بیشتر از میانگین باشد . یا امکان دارد هنگامی باشد که دو میانگین از همدیگر رد شوند .

افزایش حجم ( Volume ) :

حجم غیر مرسوم بالا بیشتر پیش درآمد یک حرکت تازه در بازار است . در بازارهای آینده همچنین می توان از بهره باز استفاده کرد .

نرخ بهره ( Interest rates ) :

تغییرات در نرخ ها ، اکثرا می تواند ارائه دهنده تغییرات در بازارهای سهام و کالا باشد .

 نوسان ( Volatility ) :

روش های زیادی برای اندازه گیری نوسان وجود دارد و همانند دیگر شاخص ها ، بالاترین یا پایین ترین حد نوسان نشان دهنده تغییرات بازار است .

 

چرخه ها ( Cycles ) :

تمام انواع بازارها در مدت زمان گرایش به افت و خیز دارند . هر چند اگر در شرایط غیر روندی یا یک روند ثابت باشند . یکی از سیکل های معروف تر ، چرخه فصلی سهام است . فروش در ماه مه و از بین رفتن ، که می تواند به تشخیص اینکه یک دستورالعمل در نیمه ضعیف یا قوی سال کار می کند ، به کار آید .

افراط احساسات( Sentiment extremes ) :

افراط در احساسات به نشانه یک شاخص مخالف ، صعودی بیش از حد بر طبق فعالیت های معامله واقعی یا نظرسنجی ها می تواند ارائه دهنده برتری بازار باشد . در مقابل ، نزولی بیشتر از حد می تواند به کف بازار منتهی شود .

ارزش گذاری ( Valuation ) :

ارزش گذاری بیش از حد بالا در قیاس با ملاک های بازار ، سهام یا بخش می تواند منتهی به سیگنال های فروش گردد .

شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید. آکادمی رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است . همچنین شرکت رمزگشا با بهره گیری از تحلیلگران و مشاوران باتجربه آماده انتقال این تجربیات به شما عزیزان می­ باشد . شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید .

با تشکر از شما خواننده گرامی سایت رمزگشا که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید .

منابع :

https://www.investopedia.com/terms/t/trade-signal.asp

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian