ربات تیم تریدر

ربات تیم تریدر

فهرست

در این مقاله می خواهیم شما را با ربات تیم تریدر آشنا کنیم. تیم تریدر در ابتدا هیچ شغلی نداشت و خیلی فقیر بود. تا اینکه روزی یک دوست پیدا کرد. دوست او یک تریدر بود . تریدر او را با دنیای رمزارزها آشنا کرد و تجربیات خودش را به او انتقال داد.

اما تیم تریدر تمایل داشت بیشتر یاد بگیرد! برای همین شروع کرد دوستان معامله گر جدیدی پیدا کرد. از هر کدام از آنها تمام تجربیاتشان را یاد گرفت. ولی تیم تریدر احساس می کرد هنوز برای آموزش حافظه زیادی دارد. این موضوع باعث شد سراغ اساتید بزرگ ترید و معامله گری برود.

تجربیات آنها هم خیلی مفید بودند و همه آنها را استخراج و طبقه بندی کرد. بعد از مدتی تصمیم گرفت از هوش مصنوعی خود استفاده کند و تمام آن اطلاعات را بررسی کند و از بین آنها یک روش معامله پیدا کرد.

شاید باورتان نشود که تیم تریدر خستگی ناپذیراست ! نمی خوابد ! و اشتباه نمی کند. این موضوع باعث شد که الان تیم تریدر یک شغل دارد. تیم تریدر یک ربات تریدر بی نظیر است.

تیم تریدر می تواند بدون خطا و اشتباه هر مقدار پولی که درونش باشد را افزایش دهد. شما هم می توانید این ربات را امتحان کنید. در یک جمله می توانم بگویم تیم تریدر یک ماشین پول سازی بی همتاست.

ویژگی ربات تیم تریدر

ربات تیم تریدر به معامله گران این امکان را می دهد تا از طریق آخرین روندها و داده های بی درنگ ، سود خود را در بازارهای بی ثبات کریپتو به حداکثر برسانند. مزایای این ربات شامل موارد زیر است :

امکان تجزیه و تحلیل نامحدود نسبت به انسان

نداشتن احساس در تصمیم گیری

بهره وری بالا

داشتن انضباط در معاملات

سرعت زیاد تصمیم گیری ربات ترید

احتیاج نداشتن به استراحت

دادن وقت آزاد بیشتر به معامله گر

نداشتن خطا در الگوریتم های ربات تریدر

بیشتر بدانید : ربات تریدر و ویژگیهای آن !

برای آگاهی بیشتر ربات تریدر چیست را بخوانید.

ویژگی ربات تیم تریدر
ویژگی ربات تیم تریدر

امکان تجزیه و تحلیل نامحدود نسبت به انسان

انسانها قدرت تحلیل داده های نسبتا محدودی در زمان معینی را دارند. حتی اگر بتوانند تمامی داده های موجود را پردازش کنند ، تصمیم گیری بر حسب آنها خیلی سخت خواهد بود. ولی یک ربات تریدر می تواند به آسانی داده های زیادی را تحلیل کند و نتیجه مشخصی کسب کند.

 نداشتن احساس در تصمیم گیری

معامله گران با تجربه تصمیم های خود را بر طبق منطق می گیرند ولی افراد تازه کار امکان دارد احساساتی مثل ترس ، حرص و طمع در تصمیم گیریهایشان دخالت کند و نتوانند بر احساسات خویش غلبه کنند.

ربات ها فاقد هر گونه احساسی هستند، و تمام تصمیم گیری های ضروری را بر اساس داده های دریافتی  و منطق انجام می دهند. بنابراین نبود احساسات در معاملات رباتها یکی از مهم ترین ویژگی های معاملات الگوریتمی نسبت به معاملات انسانی است.

بهره وری بالا

انجام معاملات توسط ربات تیم تریدر همیشه بهره وری بالایی برای سرمایه گذار دارد. ربات تیم تریدر معاملات را با سود بیشتری برای شما انجام می دهد ، بنابراین انجام معاملات الگوریتمی توسط رباتها بدون نگرانی تاخیر در روند و خطای انسانی صورت می گیرد و تا زمانی که بتوانند داده های ضروری را دریافت می کنند.

ربات معامله گر

سرعت زیاد تصمیم گیری ربات تریدر

ربات تیم تریدر سرعت پردازش بالاتری نسبت به مغز انسان دارد و در زمان کوتاهی داده های زیادی را تحلیل می کند. مغز انسان محدودیتی در پردازش اطلاعات دارد. ولی کامپیوتر ظرفیت بسیار بالایی نسبت به انسانها دارد.

احتیاج نداشتن به استراحت

ربات تیم تریدر معاملات را بدون وقفه 24 ساعته انجام می دهد. ولی انسان احتیاح به خواب و استراحت دارد. بنابراین ممکن است انسان فرصت های زیادی را از دست بدهد، اما ربات پیوسته از فرصت ها استفاده می کند و به معامله می پردازد.

داشتن انضباط در معاملات:

طراحان و سازندگان ربات های معامله گر، یک چهارچوب عملکردی مشخص برای سیستم خودشان در نظر می گیرند که این امر منجر به ایجاد نظم و دقت بالایی در عملکرد ربات می گردد.

دادن وقت آزاد بیشتر به معامله گر

ربات های معامله گر با انجام محاسبات و فرآیندهای پیچیده مختلف در مدت زمان بسیار کم، منجر به افزایش سرعت در انجام معاملات و جلوگیری از اتلاف وقت می شوند.

ربات ارزدیجیتال

نداشتن خطا در الگوریتم های ربات تریدر

هر فرد معامله گر یک سیستم و الگوریتم معاملاتی برای خود دارد که در انجام معاملات خود از آن استفاده می کند اما چون از خطای انسانی برخوردارند بارها دچار خطا در استفاده از الگوریتم های معاملاتی خود می شوند. اما وقتی این الگوریتم های معاملاتی به نرم افزار و سیستم های ماشینی تبدیل می شوند. بدون خطا و احساسات انسانی فرآیند معاملاتی را انجام می دهند.

اکنون با برخی از ویژگی های ربات تریدر اشنا شدید در ادامه این مطلب به مفهوم بیشتر ربات تریدر میپردازیم.

ربات تریدر ارزدیجیتال چیست؟

در سال 1949 تاجر آمریکایی به نام ریچارد دانچیان مجموعه از قوانین را برای خرید و فروش دارایی ارائه کرد. این پدیده یک سیستم خودکار خرید و فروش بود که به داده های اصلی آنچه امروز به عنوان ربات های ترید می شناسیم مبدل شد.در دهه 1980 تریدران سرشناسی مانند جان هری شروع به استفاده از این قوانین کردند و از آن موقع ربات های تریدر روشی محبوب در بازارهای ارزدیجیتال شد.

دو روش اصلی برای استفاده از ربات های معامله گر وجود دارد :

روش اول : تریدرها می توانند از ربات های تریدر برای ساده سازی و اتوماتیک  سازی کل روند معاملاتی بهره ببرند.

روش دوم : با دانش و پژوهش های زیاد، تریدر می تواند از یک ربات تیم تریدر استفاده کند تا از بازار فراتر بماند و پیوسته سود ببرد. ربات های معاملاتی هم برای تجارت فارکس و هم برای معاملات ارز دیجیتال به کار می رود.

معامله گران برای استفاده از ربات های معاملاتی ، باید اطلاعات کافی در مورد عملکرد یک ربات داشته باشند.در این مقاله بهترین استراتژی های ربات معاملاتی برای معاملات فارکس و ارزدیجیتال را فراهم کرده ایم. با خواندن این استراتژی ها متوجه خواهید شد که چگونه از یک ربات معاملاتی برای دریافت بیشترین سود از معامله استفاده کنید.

بهترین استراتژی های ربات معاملاتی

ربات های معاملاتی در معاملات ارزدیجیتال و فارکس عملکردی کاملا مشابه دارند. بعضی از استراتژی ها در هر دو مشابه هستند. بر اساس استراتژی های ربات میزان اتوماسیون مورد نیاز برای تعداد معاملاتی که می خواهید در یک روز انجام دهید و روند معاملاتی را مشخص می کنید.

ربات های معاملاتی ارزدیجیتال برای پردازش و اجرای فرمول های پیچیده ریاضی و خودکار سازی و تسریع فرآیند معاملات بر الگوریتمهای معاملاتی وابسته هستند.

بر این اساس، چگونه معامله الگوریتمی انجام می دهید؟

ربات معاملاتی

استراتژی دنبال کردن روند (Trend Trading )

استراتژی دنبال کردن روند یکی از ساده ترین استراتژی معاملاتی است که در آن ربات تیم تریدر به تغییرات مستقیم بازار پاسخ می دهد. این استراتژی نیازی به الگوریتم های پیچیده ندارد که باید مواردی مانند تجزیه و تحلیل پیش بینی و غیره را در نظر بگیرند.در این استراتژی ربات  روند را پیدا می کند و با ابن فرضیه پیش می رود که روند ادامه دار است و فقط در جهت آن،‌معامله می کند.

استراتژی بازگشت به میانگین ( Mean Reversion )

این استراتژی در بازارهای ارزدیجیتال و فارکس کار می کند. بازگشت به میانگین بر طبق یک فرضیه ساده است. فرضیه استراتژی این است که زمانی که قیمت یک ارزدیجیتال کمی از قیمت متوسط خود افزایش یا کاهش پیدا می کند ، به قیمت متوسط بر می گردد. این فرضیه بر طبق روانشناسی بازار است.

به طور مثال فرض کنید میانگین قیمت یک ارزدیجیتال 2 دلار است. زمانی که قیمت به 2.25 دلار می رسد، تریدرها شروع به فروش ارزدیجیتال خود می کنند تا هنگامی که به 2 دلار برگردد. زمانی که قیمت به 1.75 دلار کاهش پیدا کند،بازار آن را به عنوان یک معیار قبول دارد و شروع به جمع آوری می کند تا هنگامی که قیمت به 2 دلار برگردد.

برای دانلود رایگان ربات تریدر ارزدیجیتال مقاله دانلود ربات تریدر ارزدیجیتال را توصیه می کنیم.

استراتژی معامله مومنتوم ( Momentum Trading )

بازار ارزهای دیجیتال همانند دسته ای از موج ها در اقیانوس است. در استراتژی مومنتوم، تریدر دارایی های کوتاه مدت را نگه می دارد و قبل از رسیدن آنها به بالاترین قیمت، می فروشد. اساس استراتژی مومنتوم بر این است که فرض می کنند که قیمت همیشه از میانگین بالاتر می رود و در نهایت یک ریزش انجام می دهد.

ضروری ترین معیار در این استراتژی آگاهی بر زمان قرار گرفتن روی موج ( زمان ورود ) و زمان خروج است. مومنتوم این قابلیت را دارد تا قبل از نزول قیمت ها ، رشد بالا را تشخیص دهد و دارایی های شما را خیلی سریع بفروشد.

استراتژی یادگیری ماشینی ( Machine Learning and Artificial intelligence )

نکته قابل توجه این جاست که تکنولوژی به کمک انسان می آید و او را نجات می دهد! همان طور که گفتیم ربات معامله گر آموزش می بیند که چگونه در شرایط مناسب در معاملات مومنتوم معامله کند. افزودن قابلیت ML Machine Learning ) ( (یادگیری ماشین) و هوش مصنوعی به معاملات الگوریتمی، نیروی قدرتمندی در تجارت معاملاتی ایجاد می کند.

در معاملات مومنتوم، این تکنولوژی موجب کاهش خطاهای انسانی می شود. زمانی که اطلاعات کافی به رایانه خود می دهید، می تواند بهترین زمان ورود و خروج را مشخص کند.

استراتژی ML بر اساس احتمال وقوع یک رویداد و متغیرهای طبقه بندی کار می کند.فرض کنید قیمت یک ارزدیجیتال در سه روز گذشته پایین آمده است ( طبقه بندی ) ( احتمال قبلی ) ، چه احتمالی وجود دارد که قیمت امروز روند کاهش خود را ادامه دهد ( احتمال پسین ) ؟ اگر ماشین اعلام کرد که احتمال کاهش قیمت 70 درصد است، زمان مناسبی برای فروش داراییتان است.

در این مقاله انواع ربات تریدر را برایتان شرح دادیم.

استراتژی زبان طبیعی Natural Language Processing (NLP)

بازار ارزهای دیجیتال می تواند تحت تاثیر رویدادها ، اخبار و غیره قرار گیرد. توسط این استراتژی می توانید ربات معاملاتی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که با کلمات کلیدی ویژه ای به اخبار واکنش منفی یا مثبت نشان دهد. استراتژی NLP این قابلیت را دارد که توییت ها و مقالات را با کلمات کلیدی داده شده تجزیه و تحلیل کند و بر اساس اخبار روز تصمیم بگیرد که زمان مناسبی برای خرید یا فروش است یا نه.

ربات تیم تریدر - رمزگشا

استفاده از ربات تریدر برای خودکار سازی اهداف سود و توقف ضرر

همانطور که روال کار را می دانید: موقعیت جدیدی را باز کنید و زمان آن رسیده که حد سود و حد ضرر خود را وارد کنید. این فرآیند تکراری و زمان بر است که شامل وارد کردن دستی سفارشات و محاسبه درصد بازدهی از طریق کارگذاری شما است. اینک راه بهتری وجود دارد.

ربات معامله گر به طور اتوماتیک، مطابق با اهداف سود از قبل تعریف شده و توقف ضرر ، از ترید خارج می شود. یکی از ویژگی های کلیدی پلتفرم معاملات خودکار ، خودکار سازی اهداف سود و توقف ضرر است.

با وجود یک عمل تکرار کننده، دستورالعمل های تصمیم، به ربات می گویند که چه چیزی را بررسی کند.

برای آگاهی از ساخت ربات تریدر  مقاله ساخت ربات تریدر را بررسی کنید.

ربات تریدر کریپتو چگونه کار می کنند؟

کارکرد ربات های کریپتو این گونه است : به طور مثال اگر به یک ربات معامله گر بگویید که یک کالا را بعد از رسیدن قیمت به 2 دلار یا پایین تر بخرد، و بعد از رسیدن به 3 دلار آن را بفروشد، طبق این محدودیت ها عمل می کند. ربات تیم ترید بر طبق این اصول دقیق عمل می کند تا عمل خرید و فروش ارزهای دیجیتال به سهولت انجام گیرد.

منابع:
www.business2community.com/cryptocurrency

 رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید . این شرکت دارای مشاوران متخصص می‌باشد. شما می‌توانید در هر ساعت  از روز با مشاوران این شرکت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

3 پاسخ به “ربات تیم تریدر”

  1. […] استفاده کند یا نه و اما در ربات های کامل اتوماتیک مانند ربات تیم تریدر ، دیگر نیازی به ارسال سیگنال برای تریدر نمی باشد . زیرا […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian