ترون چیست؟

ترون چیست

فهرست

فعالیت ترون چگونه آغاز شد؟

ترون یک پلتفرم غیر متمرکز است که بر بستر بلاک چین فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 2017 در سنگاپور به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی تاسیس شد. ارز دیجیتال بومی این شبکه trx و یا tronix نام دارد. این شبکه ابتدا در آسیا معرفی شد اما مدتی نگذشت که ترون در سراسر دنیا شهرت جهانی پیدا کرد. این پروژه توسط جاستین سان مطرح شد و دفتر آن در ابتدای کار در سنگاپور و سانفرانسیسکو بود.

شبکه ترون

این شبکه دارای مزیت های بالایی می باشد و ازفناوری همتا به همتا استفاده می کند. به همین دلیل واسطه ها را از میان برداشته و به تولید کنندگان این فرصت را می دهد تا بدون شخص سوم محتوای خود را خریداران به فروش برسانند. توسعه دهندگان از زبان برنامه نویسی solidity استفاده می کنند. سالیدیتی یکی از زبان های برنامه نویسی در بازار ارز دیجیتال می باشد.

ویژگی شبکه ترون

TRON از سیسیتم اثبات سهام استفاده می کند و انرژی کمتری نسبت به بیت کوین مصرف می کند. این شبکه می تواند در هر زمان تراکنش های بسیار زیادی را انجام می دهد، ترون ادعا می کند می تواند 10000 تراکنش را در ثانیه بدون کارمزد تراکنش را انجام دهد.

توسعه دهندگان مدعی هستند که در وایت پیر در سال 2018 مکانیسم اثبات کار می تواند 20000 تراکنش را در ثانیه انجام دهد. این شبکه می تواند عملیات بالاتری و هزینه های کمتری را برای اجرایی کردن قرارداد های هوشمند خود انجام دهد.

ترون-بلاک-چین

عملکرد ترون

ترون در ابتدای کار خود یک توکن مبتنی بر اتریوم فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 2018 به شبکه خود انتقال پیدا کرد.

مانند اتریوم از یک نوع مبتنی بر حساب استفاده می کند یعنی کلید های رمزنگاری شده که توسط پروتکل صادر می شود و می تواند به موجودی های ترون دسترسی پیدا کند. بلاک چین تبادل های داده ها را از سه طریق انجام می دهد:

 • لایه اصلی : دستور عمل نوشته شده توسط زبان Solidity و یا جاوا را مورد بررسی قرار می دهد و آن را به ماشین مجازی ارسال می کند.
 • لایه برنامه : برای ساخت کیف پول و نرم افزار های کاربردی ترون استفاده می شود.
 • لایه ذخیره سازی : برای تقسیم داده بلاک چین و داده های وضعیت طراحی شده است.

ماشین مجازی ترون

یک ماشین مجازی تورینگ است که با حجم بسیار کم برای اکوسیستم TRON طراحی شده است. ماشین تورینگ یک ماشین ریاضی محاسباتی است که ماشین انتزاعی را تعریف می کند و با استفاده از قوانین معین شده، داده هارا تغییر می دهد.

علت ایجاد شدن ماشین مجازی TRON این است که یک سیستم بلاک چین شخصی سازی شده را ارائه دهد. این ماشین مجازی کارآمد، پایدار، با امنیت بالا و مقیاس پذیر می ­باشد و به توسعه دهندگان ارائه می شود. تراکنش قرارداد های هوشمندی که در ماشین مجازی TRON هستند، رایگان است و برای استفاده کردن از آن نیازی به هیچ توکنی نمی ­باشد.

پشتیبانی صرافی های غیر متمرکز

از توابع و عملگر هایی که مربوط به صرافی غیر متمرکز می باشد، پشتیبانی می کند. صرافی غیر متمرکز شامل چند جفت معامله می­گردد و هر حساب این قابلیت را دارد که یک جفت معاملاتی بین دو توکن ایجاد کند، تنها با این شرط که آن جفت در شبکه ترون باشد.

خرید و فروش و نوسانات قیمت جفت ارز ها از پروتکلی به نام بانکور استفاده می کند. ترون تایید می کند که حجم دو توکن در جفت ارز معاملاتی مساوی باشد، پس نسبت بین دو جفت رمز ارز نسبت به قیمت­های آن جفت ارز می باشد.

ترون و چالش های آن

قطعا در همه ارزهای دیجیتال یکسری چالش­هایی وجود دارد که باید آن چالش­ها را به بهترین شکل ممکن رد کرد، تیمی برنده است که بتواند در زمان لازم پاسخ هایی مناسب به این چالش ها بدهد و از آنها عبور کند.

آمار نادرست ترون

TRON همیشه ادعا می کند که نسبت به سایر رقیب هایش برتر است و آمار و ارقام آنها از سایر رقیب ها بیشتر و بهتر است. در گذشته جاستین سان در توییتر با گذاشتن توییتی مدعی شد که تعداد نرم افزار غیر متمرکزی که بر بستر ترون فعالیت می کند نسبت به اتریوم و ایاس بیشتر است و همچنین او مدعی شد که تعداد کاربران فعالش نیز از دو رقیب نام برده شده بیشتر می باشد.

ترون بخشی از اطلاعات و ارائه دادن آن را سانسور کرد. این کار قطعا باعث می شود کاربران اعتماد خود را نسبت به این شبکه از دست بدهند و دیگر اطلاعات های ارائه شده از طریق مدیرعامل ترون را باور نکنند.

علاوه بر اینکه تیم TRON اطلاعات را به کاربران خود ناقص ارائه می دهد، تعداد دنبال کننده های صفحاتی که در شبکه اجتماعی دارند را هرزگاهی منتشر می کند و آمار های عجیب و غریبی را به کاربر خود می دهد.

رقابت در شبکه اجتماعی

مدیر عامل ترون، جاستین سان همیشه سعی می کند که در فضای مجازی رقیب های خود را تخریب کند، مخصوصا سعی می کنند بیشتر این تخریب را در توییتر انجام دهند. با اینکه رقابت در پروژه ها باعث می شود تا یک پروژه همیشه در حال ارتقا دادن خود باشد، اما بسیار درگیر شدن در این زمینه باعث می شود که از اهداف اصلی خود دور شوند و به جای ارتقا دادن و توسعه بخشیدن شبکه خود، بیشتر درگیر رقابت شوند.

ترون-اتریوم

برنامه ریزی های ترون

TRON در سال 2018 اعلام کرده است که با شرکت های بزرگ همکاری های وسیعی دارند، از جمله می توان به خرید سهام اصل یبیت تورنت و اطلس اشاره کرد. پس از اینکه شبکه اصلی ترون راه اندازی شد و توکن ترون بر روی بستر خود قرار گرفت، قرار گرفتن نرم افزار های غیر متمرکز بر روی بستر TRON به شدت افزایش پیدا کرد.

همکاری های ترون با دیگر شرکت ها

 • از ابتدای تاسیس ترون تا به الان، همکاری های زیادی بینTRON و شرکت های بزرگ صورت گرفته است. این همکاری ها باعث شد تا قیمت توکن اصلی ترون با رشد مواجه شود.
 • در 6 مارس 2019 ترون به همراه تتر برای ایجاد یک ارز دیجیتال با دوام بر بستنر ترون همکاری خود را اعلام کردند.
 • در 11 فوریه 2019 شرکت ALS و ترون برای استفاده از بلاک چینی که ردیابی کمک های مالی را انجام می دهد، همکاری خود را اعلام کردند.
 • همچنین ترون در حوزه بازی غیر متمرکز با شرکت gumi cryptos  که شرکت بزرگ برای خرید و فروش می باشد، همکاری خود را اعلام کردند.

نرم افزار غیر متمرکز

مدیر عامل این ارز دیجیتال در 18 فوریه سال 2019 در توییتی اعلام کرده است که پروژه هایی که بر روی بستر ترون فعالیت می کند بیشتر از اتریوم و ایاس می باشد و همچنین ادعا می کند که کاربران فعالی TRON خیلی بیشتر از رقب های اصلی خود می باشد. جاستین سان ادعا می کند که در پروژه های غیر متمرکز در رتبه اول قرار دارد.

تاثیرات قیمت بر ترون

 • 4 مارس 2019

ترون و تتر همکاری خود را در سال 2019 اعلام کردند. این همکاری باعث شد که قیمت ارز دیجیتال TRON به مدت چند ساعت با افزایش قیمت مواجه شود.

 • 26 فوریه 2019

در نرم افزار رسمی صرافی بیت مکس ارز دیجیتال ترون پشتیبانی می شود.

 • 25 فوریه 2019

جاستین سان اعلام کرد که دنبال کننده های فیسبوک ترون بیش از 1 میلیون شده است.

 • 22 فوریه 2019

صرافی bitget3 ارز دیجیتال ترون را پشتیانی می کند.

 • 14 فوریه 2019

سایت DappReview اعلام کرده است که نرم افزار های غیر متمرکز ترون در مدت زمان سه و نیم ماهه به تعداد 200 نرم افزار رسیده است.

ترون-کوین

کیف پول نرم افزار ترون

 • ترون لینک  (Tronlink)
 • گواردا  (Guarda)
 • اکسودوس  (Exodus)
 • تراست ولت  (Trust Wallet)

 

کیف پول سخت افزار ترون

 • لجر نانو اس (Ledger Nano S)
 • ترزور (Trezor)
 • کیپ‌کی (KeepKey)

سخن آخر

یک شبکه بلاک چین می باشد که دارای رمز ارز مخصوص و بومی به نام trx می باشد. پلتفرم های غیر متمرکز بسیاری بر روی بستر بلاک چین ترون فعالیت می کند و بنا به ادعای خود مدیر عامل کاربران بسیار فعالی دارد. همچنین این شبکه پرونده باز در دادگاه دارد که در صورت پیروز شدن ترون در این دادگاه باعث رشد چشمگیر قیمت ارز دیجیتال مخصوص ترون خواهیم بود. رقبای بسیار حرفه ای به نام اتریوم و ایاس دارد و همیشه با آنها درحال رقابت می باشد. با در نظر گرفتن مطالبی که خدمت شما بزرگواران ارائه کردیم، می توانید تصمیم بگیرید که در این شبکه فعالبت داشته باشید یا ارز دیجیتال این شبکه را خریداری کنید.

شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید. آکادمی رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است . همچنین شرکت رمزگشا با بهره گیری از تحلیلگران و مشاوران باتجربه آماده انتقال این تجربیات به شما عزیزان می­باشد . شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید .

با تشکر از شما خواننده گرامی سایت رمزگشا که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید .

 

7,453 پاسخ به “ترون چیست؟”