با انواع ارز دیجیتال آشنا شوید!

انواع ارز دیجیتال

فهرست

امروز می خواهیم انواع ارز دیجیتال را باهم بشناسیم که ممکن است تابه الان حتی اسامی آنهارا نشنیده باشید. ارزهای جدید نوظهوری که ممکن است برای علاقه مندان بازار ارز دیجیتال بسیار دارای جذابیت باشد. پس همراه ما باشید و خواندن مقاله ی انواع ارز دیجیتال را از دست ندهید.

استورج چیست ؟

استورج یک فضای ذخیره سازی ابری می باشد که به عنوان یک دستاورد فناوری بلاکچین برای مردم جهان است. به علت فناوری بلاکچین مخصوصا در نرم افزارهایی مثل استورج ، افراد می توانند فایل و داده های مدنظر خودشان را در یک محیطی بارگذاری کنند که غیر متمرکز می باشد. درحال حاضر صنعت فضای ذخیره سازی ابری در اختیار شرکت های خیلی بزرگی مثل گوگل می باشد .

این شرکت ها به صورت متمرکز این فضاها را مدیریت می کنند و اداره کردن و کنترل داده های کاربران توسط آنها انجام می گردد. با نرم افزار هایی مثل استورج این مشکل قابل حل است و با مسائلی مثل مشکلاتی که مربوط به پهنای باند می باشد روبرو نمی شوید. شبکه استورج به طور یک منبع باز ارائه می گردد و به کاربران این اجازه را می دهد تا به طور غیر متمرکز فایل هایی که مربوط به خودشان می باشد را به صورت صوتی و تصویری ذخیره کنند.

ارز استورج :

لاتین ارز استورج STORJ  است که از کلمه ی storage  گرفته شده که به معنی ذخیره سازی می باشد. ارز استورج ترکیبی از فناوری ابری و بلاکچین می باشد که به کاربران این اجازه را می دهد تا در فضای خالی دیسک خود استفاده کنند . این شبکه به صورت آنلاین کار می کند و کاربران قابلیت این را دارند تا بتوانند به صورت آنلاین به آن وصل شوند و با استفاده از فضای ذخیره سازی ، برای ذخیره کردن فایل های خود استفاده کنند.

این رمز ارز  امکان این را می دهد تا بتوانید ذخیره سازی فایل و داده های خود را به صورت آسان تر و ارزان تر و با سرعت بیشتری نسبت به نرم افزارهای دیگر ذخیره سازی انجام دهید. استورج یک نرم افزاری است که شما به راحتی می توانید ذخیره سازی انجام دهید. این رمز ارز همیشه درحال پیشرفت می باشد و یک محیط بسیار امن و مطمئن است که در اختیار کاربران قرار دارد .

استورج داده های کاربران را به بخش های کوچکتر تقسیم می کند و آنهارا در شبکه ابری خود ذخیره می کنند .

این شبکه به کمک نظیر به نظیر به کاربران خود خدمات ارائه می دهد. استورج جزو اولین نرم افزاری می باشد که به صورت غیر متمرکز فعالیت می کند. شبکه استورج از ارز مخصوص STORJ  برای انجام پرداخت خود استفاده می کند.

ویژگی استورج :

خب تاکنون با ارز دیجیتال استورج آشنا شدیم ولی قطعا برای شما این سوال پیش آمده است که این رمزارز دارای چه ویژگی هایی می باشد؟ آیا می دانستید که استورج با شرکت های بزرگی مثل گوگل و آمازون درحال رقابت است؟ پس همراه ما باشید تا بدانید چه ویژگی هایی باعث شده است که این ارز دیجیتال تا این حد پیشرفته باشد .

پیشنهاد می کنیم مقاله ارز دیجیتال چیست را بخوانید

هزینه پایین :

گوگل و آمازون پلتفرم هایی هستند که بابت زیر ساخت های لازم برای ذخیره سازی باید هزینه یبسیار زیادی را پرداخت کنید ، درصورتی که این هزینه ها در نرم افزاری به نام استورج بسیار پایین می آید . توسعه دهندگان این پلتفرم امید دارند که این شبکه بتواند بخش های بسیار زیادی از هزینه ها را کاهش دهد .

بنابراین توسعه دهندگان یک سری اقداماتی را انجام دادند که می توان به از بین بردن راه اندازی مراکز ها و یا کاهش تاسیسات برقی برای نگهداری داده ها اشاره کرد. انجام دادن این اقدامات باعث شده است تا هزینه های این شبکه نسبت به رقبان خود تا حد زیادی کمتر شود .

ذخیره سازی امن و مطمئن فایل ها :

به علت عدم کنترل نهاد ها و ارگان ها بر روی فایل ها و اسناد ها، افراد می توانند حتی در این شبکه به صورت بی نهایت ذخیره سازی داشته باشند. این ویژگی استورج باعث شده که بین کاربران بسیار محبوب شود .

انواع ارز دیجیتال-رمزگشا

مقایسه پذیری :

استورج از فناوری شاردینگ استفاده می کند و به توزیع کردن و رمزگذاری داده ها بین نود ها (node) می پردازد. بنابراین از اکثر نرم افزارهایی که از روش های قدیمی و سنتی برای ذخیره سازی کردن فایل ها استفاده می­کنند ، استورج بهتر و موفق تر عمل می کند. توسعه دهندگان استورج علاوه بر اینکه خدماتی برای ذخیره سازی فایل ها انجام می دهد ، در تلاش هستند تا عملکرد های نرم افزار خود را افزایش دهند و خدمات خیلی بیشتری را به کاربران خود ارائه کنند. توسعه دهندگان استورج می خواهند این نرم افزار را به یک نرم افزار همه کاره و حرفه ای در زمینه ی ذخیره سازی کردن محتواها و فایل ها تبدیل کنند .

کار کردن استورج :

استورج فایل هارا از کاربران دریافت می کند و برای ذخیره سازی ، به بخش های کوچکتری به طور نظیر به نظیر تبدیل می کنند. کاربران برای دسترسی به محتوا و فایل های خود باید همه ی بخش های فایل ها را نگهداری کنند. استورج شباهت زیادی به فناوری تورنت  (Torrent) دارد. شبکه استورج بعد از دریافت فایل ها توسط کاربران ، آنهارا به بخش های متعددی تقسیم می کنند و بین منابع های مختلف پخش می کنند ، پس کاربران برای دریافت فایل های خود دیگر از یک منبع به خصوصی دریافت فایل نخواهند کرد . این ویژگی باعث شده است استورج نسبت به نرم افزار های دیگه که فقط فایل ها در اختیار یک منبع باشد ، سرعت بیشتری و بهتری داشته باشد. این ویژگی باعث شده تا داده ها با سرعت بیشتری برای کاربران دانلود شود . شما درحال خواندن مقاله انواع ارز دیجیتال می باشید

به علت اینکه داده ها در چندین بخش مختلف تقسیم می شود ، هیچ ارگان و نهادی نمی تواند به داده ها دسترسی کاملی پیدا کند. با اینکه استورج با تورنت شباهت دارد اما در این زمینه کاملا متفاوت عمل می کند. تورنت اطلاعات بخش های دیگر را در اختیار کاربران به صورت عمومی قرار می دهد ولی در استورج افرادی می توانند داده ها را دانلود کنند که از محل ذخیره سازی آن مطلع باشد. این شیوه ی استورج باعث میشود که حریم خصوصی افرادی که در شبکه فایل بارگزاری کرده اند ، حفظ شود .

در شبکه استورج تمامی بخش فایل ها به صورت همزمان برای کاربران دانلود می شود. کاربران میتوانند فضای ذخیره سازی خود را اجاره دهند و توکن و رمز ارز استورج دریافت کنند. استورج با تمرکز کردن بر ویژگی و امکانات خود همیشه در تلاش است که نیاز کاربران را رفع کند و خدمات بهتر و بیشتری را به کاربران خود ارائه کند .

 تاریخچه استورج :

ایده این نرم افزار در سال 2014 توسط شان ویلگینسون و جان کوئین طراحی شد. آنها در سال 2015 شرکت استورج لبز را تاسیس کردند. در ابتدای شروع کردن این نرم افزار، ویلکینسون به عنوان مدیر عامل شرکت استورج فعالیت می کرد ولی به مرور زمان بن گلوب به عنوان مدیرعامل این شرکت معرفی شد .

آخرین نسخه ی از این نرم افزار در سال 2019 انتشار پیدا کرده است و همچنان کاربران از نسخه ای که چند سال پیش منتشر شده است، استفاده می کنند. از مهم ترین دلیلی که باعث شده است استورج موفق باشد ، جذب کردن سرمایه بوده است. این نرم افزار در سال 2014 توانست 910 بیت کوین به همراه 33 ملیون دلار در سال 2017 جذب کند که این سرمایه ها باعث شد که استورج پیشرفت و رشد داشته باشد.

بت چیست؟

این توکن فقط مخصوص تبلیغات می باشد و باعث می شود که واسطه ها از روند تبلیغات حذف شود. بت ( bat) اولین توکنی می باشد که در زمینه ی تبلیغات آنلاین فعالیت می کند. این توکن در بستر اتریوم قرار دارد.

هدف اصلی این توکن این است که یک تحول عظیمی در زمینه تبلیغات آنلاین انجام دهد. افرادی که در زمینه ی تبلیغات آنلاین کار می کنند، از این موضوع مطلع هستند که در این حوزه کلاهبرداری های زیادی می شود، این توکن ها کلاهبرداری و تخلف هایی که در این حوزه انجام میشود را تاحد بسیار زیادی کاهش می دهد و تلاش می کند که بتواند بخش های زیادی از کلاهبرداری در تبلیغات را کمتر کند . مقاله اصطلاحات ارز دیجیتال را از دست ندهید

مشکلاتی که در حوزه ی تبلیغات برای افراد به وجود می آید :

 • گرفتن 5 ثانیه از وقت کاربر
 • کاهش عمر باتری گوشی تا 21 درصد
 • به علت وجود ردیاب، حریم خصوصی افراد نادیده گرفته می شود
 • 600 ملیون گوشی همراه و لب تاب در دنیا از نرم افزارهایی برای بستن و مسدود کردن تبلیغات استفاده می کنند
 • انواع ارز دیجیتال-بت

کمک بت به ناشران ، کاربران و آگهی دهندگان

تحلیل ارز بت ثابت می کند که می تواند نقش تاثیرگذاری برای حذف کردن واسطه ها در تبلیغات داشته باشند. این توکن ها به کاربران کمک می کند تا درصورت دیدن تبلیغات پاداش خود را به دست آورند و ناشران بتوانند بخش بسیار زیادی از تبلیغات را دریافت کنند .

چون آگهی دهندگان می توانند کاربران مدنظر خود را انتخاب کنند ، بخش بسیار زیادی از سرمایه هایشان باز می گردد. بت این امکان را می دهد تا آگهی دهندگان به صورت دقیق تر و بهتری تحلیل های خود را انجام دهند .

 تاریخچه ارز دیجیتال بت :

ساخت این رمز ارز از مارس سال 2017 شروع شده است و برندان آیچ و برایان باندی این ارز دیجیتال را طراحی کرده اند .

در سال 2015 شرکتی به نام بریو تاسیس شده است که برندان آیچ مدیرعامل این شرکت بود.آِیچ قبل از اینکه وارد پروژه بت شود ، تاسیس کننده و مدیر ارشد شرکت موزیلا بوده است .

عرضه اولین رمز ارز بت

رمز ارز بت برای اولین بار در می سال 2017 عرضه شده است. عرضه کردن اولین کوین نقش بسیار مهمی برای دریافت بودجه بیشتر این شرکت رقم خورد . هنگامی که اولین عرضه رخ داد کاربران متوجه ماهیت بت شده اند و راه و روش کسب سود را دریافت کردند .

عرضه کردن این کوین  توانست در مدت زمان 30 ثانیه 36 ملیون اتریوم را برای این شرکت به دست آورد .

هم اکنون این نرم افزار توانست بین کاربران محبوبیت زیاد پیدا کند. از این نرم افزار 30 ملیون کاربر به صورت ماهانه به همراه 10 ملیون کاربر به صورت روزانه استفاده می کنند .

بت به دلیل اینکه بر پایه ی اتریوم می باشد ، دارای بهترین کیف پول ارز بت است که از ارزدیجیتال اتریوم پشتیبانی می کند .

 

ارز ویوز چیست ؟

این ارز waves به عنوان یک نرم افزار شناخته می شود که با کمک بلاکچین ساخته و طراحی شده است. ویوز به معامله گران کمک می کند که برای اینکه توکن جدیدی ایجاد شود به سراغ قراردادهای هوشمند بروند.

در سال 2018 توسعه دهندگان توانستند مهم ترین قابلیت قراردادهای هوشمند رابه نرم افزار ویوز اضافه کنند. این پروژه را به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز هم شناخته می شود. این موضوع باعث شده است که بهترین کیف پول های ویوز از این ارز پشتیبانی کنند تا این قابلیت باعث شود که بین کاربران محبوب تر شود .

مهم ترین ویژگی ویوز :

از بزرگترین مشکلاتی که معامله گران با آن در هنگام انجام دادن معملات روبرو می شوند، طولانی تر شدن مدت زمان تایید معاملات است. اتفاق افتادن این موضوع باعث شده است تا افراد فرصت های زیاد و ویژه ای را که میتوانند برای انجام دادن معاملات به دست آورند و سودهای بیشتر و بهتری را دریافت کنند ، به علت تاخیر از دست بدهند .

ویوز این مشکل را حل کرده است و اصولا تایید شدن معاملات دقایق بسیار کوتاهی  انجام می شود و مدت زمان تایید معاملات را از دقیقه به ثانیه کاهش داده است . پیشنهاد مقاله ارز دیجیتال پرطرفدار را به شما همراهان می کنیم

انواع ارز دیجیتال-ویوز

مزایای ویوز :

 

 1. خرید ارز ویوز راحت و آسان است .
 2. ویوز می تواند تراکنش هایی که به صورت همزمان انجام می شود را پشتیبانی کند .
 3. امکان هک شدن و به خطر افتادن سرمایه های کاربران وجود ندارد .

معایب:

 1. رقابت بین ویوز و اتریوم شدید است .
 2. شخصی سازی توکن ها به دلیل توسعه دهندگان رخ نمی دهد .
 3. برای رسیدن ویوز به اتریوم زمان زیادی طول می کشد .

پشتیبانی ویوز در صرافی ها :

 • صرافی هوبی
 • صرافی بایننس
 • صرافی چنجلی
 • صرافی بیترکس

از اینکه مقاله ی انواع ارز دیجیتال را تا انتها خواندید از شما صمیمانه تشکر می کنیم. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

شرکت رمزگشا تلاش می کند تا بهترین مقالات ، تحلیل ها و ویذیو های آموزشی را در خدمت شما عزیزان قرار دهد.

منابع: سایت اول.

امتیاز دهید

یک پاسخ به “با انواع ارز دیجیتال آشنا شوید!”

 1. با سلام
  عنوان مقاله انواع ارز دیجیتال میباشد ولی بسیاری از ارزهای مهم در این مقاله ذکر نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian