اتریوم چیست؟

شاخص-مقاله-اتریوم-چیست-؟

فهرست

تاریخچه اتریوم

اتریوم یک بلاک چین غیر متمرکز می باشد. رمز ارز این پلتفرم اتر است که در بازار ارز دیجیتال بعد از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد. اتریوم در سال 2013 توسط برنامه نویس Vitalik Buterin طراحی شده است. از دیگر طراحان این پلتفرم می توان به گاووین وود، چارلز هاسکینسون، آنتی دی ایوریو و جوزف لوبین اشاره کرد. فعالیت اتریوم از سال 2014 آغاز شد و در 30 جولای 2015 به اوج فعالیت خود رسید.

اتریوم به افراد این امکان را می­دهد بر بستر اتریوم قراردادهای هوشمند خود را تنظیم کنند تا کاربران بتوانند به راحتی تعاملات خود را برقرار کنند.

اتریوم به کاربران خود این امکان را می دهد تا NFT های خود را ایجاد کنند و آن را به فروش برسانند و یا حتی می توانند NFT  های دیگر افراد را خریداری کنند. ارزهای دیجیتالی دیگری که دارای استاندارد توکن ERC-20 هستند، از این پلتفرم استفاده می­کنند و یا اکثر این ارزهای دیجیتال برای عرضه کردن اولیه سکه ها از این پلتفرم استفاده کرده اند.

اتریوم در سال 2015 مکانیسم خود را که ( POW) بوده است به ( POS) تغییر داده است.

چگونگی ساخت اتریوم

اتریوم در سال 2013 در یک وایت پیر توسط ویتالیک بوترین که یکی از برنامه نویسان مطرح و همچنین بنیان گذار مجله بیت کوین بوده است ارائه شد. بوترین راهی برای ساخت و طراحی برنامه غیرمتمرکز ارائه داد و به توسعه دهندگان بیت کوین پیشنهاد داد تا علاوه بر به دست آوردن پول از بیت کوین و بلاک چین ، می توانند از برنامه های کاربردی دیگری نیز بهره مند شوند.

اتریوم در کنفرانس بیت کوین آمریکای شمالی در میامی سال 2014 مطرح شد. در طی زمانی این کنفرانس ، گاووین وود، چارلز هاسکینسون و آنتی دی ایوریو که سرمایه گذار اتریوم بودند، حضور داشتند. آنها به همراه بوترین خانه ای در میامی اجاره کردند تا بتوانند طرح های بیشتری برای بهتر شدن این پروژه به یکدیگر ارائه دهند و این طرح را توسعه دهند.

اتریوم-ویتالیک بوترین

توسعه رسمی این پلتفرم در اوایل سال 2014 توسط یک شرکت سوئیسی اتفاق افتاد. قرارداد های هوشمند قابل اجرا در بلاک چین توسط گاوین وود که مدیر ارشد فناوری بود،  در کاغذ زرد اتریوم انجام داد.

در ابتدا چندین نمونه های مختلف با نام اتریوم در مدت زمان 18 ماه در سال 2014 و 2015 اتفاق افتاد که بخشی از آن ها توسعه یافتند.

المپیک آخرین نمونه ای بود که برای تست بلاک چین اتریوم به کاربران خود پیشنهاد داد که هر فردی بتواند ایرادی پیدا کند به آن فرد 25000 اتر هدیه می دهد. در 30 جولای 2015، Frontier راه اندازی رسمی اتریوم را نشان داد تا اتریوم بتواند بلاک چین خود را ایجاد کند.

از ابتدای راه اندازی، اتریوم تحت یک سری پروتکل های برنامه ریزی شده قرار گرفته است که باعث می­شود یکسری تغییرات مهم برعملکرد و ساختار پلتفرم اتریوم بگذارد. ارتقا یافتن پروتکل ها توسط هارد فورک انجام می­شود.

اتریوم چیست ؟

اتریوم بر یک شبکه کامپیوتری غیرمتمرکز اجرا می­شود که به آن دفترکل توزیع شده و یا DLT گفته می­شود. DLT دارای شاخه های زیادی است که بلاک چین یکی از شاخه های آن است. مدیریت داده های تراکنش ها و بلاک ها بر عهده ی بلاک چین است. کامپیوترهایی که مسئولیت پردازش تراکنش ها و ایجاد بلاک های جدید را در بلاک چین بر عهده دارند را با نام گره یا نود (Node) معرفی می­شود. هرچه نودها بیشتر شود باعث غیرمتمرکز شدن شبکه می­شود.

اتر ( ETH) یک رمز ارزی می­باشد که با پروتکل های اتریوم مطابقت دارد و به عنوان پاداش برای ماینرها که بلاک به بلاک چین ها اضافه می­ کند، داده میشود. اتر تنها رمز ارزی می باشد که توسط پروتکل، پرداخت هزینه های تراکنش ها را انجام می­دهد که به ماینرها می­رسد. پاداش بلاک ها به همراه پاداش تراکنش ها باعث شد تا ماینرها انگیزه بیشتری داشته باشند.  انتقال دادن اتری از یه حساب به حساب دیگر کارمزد خیلی کمی را از فرد ارسال کننده و فرد گیرنده دریافت می­کند.

اتر در صرافی ها با نام ETH شناخته می­شود. اغلب وقت ها با استفاده از حروف بزرگ یونانی برای نماد پول آن مورد استفاده قرار می­گیرد. در حال حاضر هیچ محدودیتی برای عرضه کردن اتر وجود ندارد.

حساب اتریوم

در اتریوم دو نوع حساب وجود دارد:

 • نوع اول : حساب هایی که کاربری هستند
 • نوع دوم : برای قرارداد های هوشمند

حساب کاربری تنها حسابی هست که امکان دارد تراکنش ایجاد کند. برای اینکه یک تراکنش دارای اعتبار باشد، باید ارسال کننده با استفاده از کلید خصوصی خود تراکنش ها را تایید کند تا آن تراکنش انجام شود. انجام شدن تراکنش ها با استفاده از الگوریتم ECDSA  باید انجام شود.

قراردادهوشمند

مهم ترین ویژگی اتریوم که از مابقی شبکه ها جدا می­شود این است که دارای قرارداد های هوشمند هستند. هرچند که برخی دیگر از شبکه ها مانند اسمارت کانترکت قرارداد های هوشمند را ارائه می­دهد، اما اولین بار قرارداد های هوشمند توسط اتریوم مطرح شد.

شاید برای شما سوال پیش بیاید قرارداد هوشند چیست و شما درباره قرارداد های هوشمند مطلبی ندانید. قراردادهوشمند به زبان راحت و ساده تر یک پروتکلی است که برای تنظیم کردن قراردادهای هوشمند بدون واسطه گفته می­شود. شما با استفاده کردن از قرارداد های هوشمند می توانید یک چارچوب مشخصی برای معامله خود رسم کنید و اطمینان داشته باشید که هیچ تغییری در این قرارداد رخ نخواهد داد.

الگوریتم اجماع اتریوم

نودهای اتریوم تا هنگامی که با یک الگوریتم ثابت فعالیت می کنند، پردازشی را در اختیار شبکه قرار می دهد که وظیفه تایید تراکنش ها و ساخت بلوک ها را بر عهده داشتند. اما بعد از انتقال یافتن اتریوم به الگوریتم PoS وظیفه ی آن بر عهده اعتبار سنج ها گذاشته شد. تفاوتی که بین الگوریتم های ثابت سهام وجود دارد این است که در اثبات کار نیاز به خرید تجهیزاتی مانند کولر و کابل کشی می باشد. در صورتی که PoS به تنها چیزی که نیاز دارد، خرید کردن تعدادی  کوین و سپرده گذاری کردن آنها یا استیک کردن آن می­باشد. در الگوریتم اثبات مصرف برق بالاست و در اثبات سهام 90 درصد مصرف انرژی را کاهش می­دهد.

ماشین مجازی اتریوم

یک سیستم پردازش گر بومی اتریوم است که به توسعه دهندگان امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و ایجاد تعامل بین نود ها را می­دهد. اتریوم اسمارت کانترکت ها با استفاده از زبان برنامه نویسی سالیدیتی توسط توسعه دهندگان نوشته می­شود.

هنگامی که یک شخص تراکنش را به قرادادهای هوشمند ارسال می ­کند، همه نودها اسمارت کانترکت و تراکنش هارا با EVM اجرا می­شود. نودها قابلیت معتبر بودن و معتبر نبودن تراکنش ها را متوجه می­شوند. هر تراکنشی حالت ( State ) بلاک چین شبکه اتریوم را تغییر­می­­دهد. اگر نودها به یک نتیجه یکسانی برسد، حالت شبکه اتریوم آپدیت و تراکنش ها در بلاک چین ثبت و ذخیره میشود.

کوین اتر

شبکه های بلاک چین یک ارز دیجیتال  مخصوص به خود دارند که ارز دیجیتال مخصوص اتریوم ، اتر می­باشد. البته گاهی افراد به اشتباه این رمز ارز را اتریوم می نامند، اما بدانید که اتریوم نام شبکه می­باشد و نام ارزدیجیتال این شبکه اتر است. برای اینکه در شبکه اتریوم یک تراکنش انجام شود باید یک مقدار معینی اتر را به عنوان کارمزد پرداخت کنیم. اتر فقط یک کریپتو نیست بلکه سوخت برنامه های غیرمترکزی است که بر بستر بلاک چین اتریوم فعالیت می کنند.

کارمزد تراکنش ها به صورت خودکار و بر مبنای میزان گس (Gas) محاسبه می­شود. میزان سوخت مورد نیاز با توجه بر قدرت محاسباتی آن مشخص میشود.

کوین اتر

گس چیست؟ (Gas)

اتر به وسیله پروتکل اتریوم و به عنوان پاداش ماینرها برای افزایش بلاک ها  به بلاکچین تولید می­شود و تنها ارزدیجیتالی است که مورد قبول پرداخت کارمزد تراکنش های اتریوم می­باشد. شما برای انجام دادن تراکنش های خود نیاز به گس دارید. گس به شما نشان می دهد که شما برای پرداخت کردن هزینه های تراکنش خود نیاز به اتر دارید.

اتریوم بعد از مرج یا ادغام ( Merge )

بعد از تکمیل شدن گام بزرگ مرج در رودمپ اتریوم توسعه دهندگان می­توانند تمرکز و توجه خود را بر روی مقیاس پذیری و افزایش آن بگذارند. از دیگر اتفاقاتی که رخ می­دهد امکان برداشت کوین های استیک شده ولیدیتورها است، چون در اواخر سال 2021 استیکرها کوین های خود را تبدیل به استیک می­کردند اما نمیتوانستند انهارا برداشت کنند.

یکی دیگر از طرح های پیشنهادی که احتمال ارتقای آن وجود دارد، EIP 4844است. این طرح این امکان را می­دهد که هزینه ارسال شدن تراکنش های لایه دوم به  اتریوم اول کمتر شود، پس باعث می­شود تا کاربران تجربه کاری خیلی بهتری داشته باشند.

طرح پیشنهادی EIP-4844  چیست؟

این طرح به نود ها این مکان را می­دهد که تاریخچه تراکنش ها را بعد از گذشت یکسال از بین ببرد. منطق این کار این می باشد که دوره چالش این تراکنش ها به اتمام رسیده است و نیاز نداشتن به گره برای دانلود کردن تاریخچه، نیاز داشتن به منبع نود را کاهش می­دهد. بنابراین سخت افزار های قابل دسترس و کم هزینه ای برای نود ها مورد نیاز می­باشد و افراد زیادی می­توانند به گره های اتریوم تبدیل شوند و باعث غیرمتمرکز شدن این شبکه خواهند شد.

در انتهای سال 2023 انتظار است که اتریوم با توسط به Dankdharding  مقیاس پذیری بیشتری شود. دنک شاردینگ یک گام کوتاه و موقتی است برای اجرایی شدن شاردینگ کامل . در صورتی که EIP-4844 موفقیت آمیز باشد، دنگ شاردینگ و افزایش یافتن معاملات در 12 و 18 ماه برای کاربران شبکه اتریوم قابل استفاده خواهد بود.

 

راه های مقیاس پذیری

فاز مرج (The Merge)

مرج اولین قدم از 5 قدم اثبات سهام اتریوم بوده است. نکته ی مهمی که درباره مرج وجود دارد این است که باعث کاهش مصرف انرژی تا 99 درصد شده است. در این فاز، به طور کامل اثبات کار به اثبات سهام منتقل شد و ماینرها ازشبکه خارج شدند. قبل از مرج عرضه اتریوم کاهش یافت به این صورت که قبلا از مرج روزانه تا 12500 اتر به ماینرها پاداش داده میشد ولی بعد از رخ دادن مرج این تعداد تبدیل به عرضه 2000 شد و باعث شد که اتریوم به یک شبکه ضد تورمی تبدیل شود.

فاز سرج  (The Surge)

فاز سرج برای سال 2023 برنامه ریزی شده است که شامل اجرایی شدن شاردینگ است. شاردینگ باعث می­شود که مقیاس پذیری شبکه اتریوم افزایش یابد و امکان ذخیره سازی و دسترسی به دیتا را به بلاک چین می­دهد.

اتریوم شاردینگ را روندی معرفی میکند که در آن دیتابیس به صورت افقی (Horizontal) جدا می­شود تا باعث بهبود یافتن عملکرد شبکه شود. سیستم افقی در دیتابیس ها باعث می­شود تا تراکنش ها بین نود ها تقسیم شود و هر نود بر روی یک تراکنش کار کند و نیاز نیست که همه نود ها یک تراکنش را پردازش کند. این کار باعث می­شود تا تراکم شبکه کاهش و پردازش تراکنش ها افزایش یابد. شاردینگ باعث می­شود تا دیتابیس رشد کند و بزرگ تر شود و نیازی به ذخیره سازی کل دیتاهای شبکه توسط ولیدیتورها نباشد. بنابراین برای نود ها سخت افزارهای سبک تری استفاده می­شود.

فاز اسکارج (The Scourge)

این فاز بعد از مرج اتریوم به رودمپ اضافه شده است. اسکارج با هدف تراکنش های قابل اعتماد، به شکل قابل اطمینان و بی طرف اطمینان به دست می­آورد و مسائلی که مربوط به حداکثر قابل استخراج را حل می­کند و باعث جلوگیری از فرانت رانینگ می­شود.

قیمت اتریوم به چه عواملی بستگی دارد؟

هرچند که اتریوم و دامیننس بسیار پیشرفته هستند اما همچنان به بیت کوین وابستگی بسیار زیادی دارد. هر اتفاقی که برای قیمت بیت کوین رخ دهد بر روی قیمت اتر تاثیر می­گذارد، هرچند که عوامل های دیگری مثل قانون گذاری، عرضه و تقاضا و حجم معاملات بر روی قیمت اتریوم تاثیر می­گذارد.

تهیه رمز ارز اتر

برای خرید و فروش اتریوم چند راه دارید :

 • خریداری از افراد مورد اعتماد
 • خریداری از فروشگاه های ارز دیجیتال
 • خریداری ازصرافی های ارز دیجیتال داخلی یا خارجی

برای خریداری اتر از صرافی های ارز دیجیتال ، لازم است که با ترید کردن  و نوع فعالیت در بازار های مالی آشنا باشید. البته این نکته را درنظر داشته باشید که در حال حاضر صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی سخت عمل می­کند و برای فعالیت کردن در برخی از صرافی ها لازم است که حتما احراز هویت خود را انجام دهید. همچنین صرافی بایننس سختگیرانه تر عمل­ می­کند و برای استفاده کردن از برخی از قابلیت های خود احراز هویت را اجباری کرده است.

اتریوم چیست

پگ و وابستگی قیمت

اتر در شبکه های زیر پگ شده است :

 • آوالانچ
 • بایننس اسمارت چین
 • توموچین
 • هکوچین
 • ولاس
 • کلیتن
 • سولانا
 • تزوس
 • نیر

بهترین کیف پول های اتریوم

10 کیف پول اتریوم را به شما معرفی می کنیم که برای ذخیره کردن اتریوم بسیار مناسب هستند :

مای اتر والت ( Myetherwallet )

این کیف پول، یک کیف پول تحت وب نمی باشد و کلید های خصوصی شما را بر سرورهای اینترنتی خود ذخیره نمی کند. مای اتر والت یک وب سایت فوق العاده­ای است که علاوه بر سرمایه گذاران و معامله گران ، افراد زیادی از توسعه دهندگان و برنامه نویسان اتریوم از این پلتفرم استفاده می کنند.

نکات مثبت

 • ایجاد تعامل راحت با بلاک چین اتریوم
 • متن باز می باشد
 • قابل اتصال به کیف پول های سخت افزاری

نکات منفی

 • عدم آسان بودن کار کردن با آن برای افراد تازه وارد
 • تنها از اتر و توکن های مبتنی بر شبکه اتریوم پشتیبانی می کند

متامسک ( Metamask )

از کیف پول های رسمی و معتبر است که به صورت یک افزونه بر روی مرورگر های اینترنت نصب می شود. این کیف پول علاوه بر ذخیره و پشتیبانی از اتر و ارزهای مبتنی بر اتریوم ، می توانید با برنامه های غیر متمرکز تعامل برقرار کنید.

نکات مثبت

 • بر قرار کردن تعامل با برنامه های مبتنی بر اتریوم
 • استفاده راحت و آسان
 • متن باز است

نکات منفی

 • تنها از اتر و توکن های مبتنی بر شبکه اتریوم پشتیبانی می کند
 • به علت اتصال پیدا کردن به اینترنت باید از لحاظ امنیتی مراقب باشید

تراست والت ( Trust wallet )

این کیف پول متعلق به صرافی بزرگ بایننس است و جزو بهترین کیف پول های اتریوم است که بر روی سیستم های اندروید و  ios قابل نصب می باشد. این کیف پول دارای محیط ساده می باشد و علاوه بر اتر، از رمز ارزهای معتبر بازار ارزدیجیتال پشتیبانی می کند.

نکات مثبت

 • دارای محیط ساده و آسان
 • پشتیبانی از هزاران ارز دیجیتال
 • پشتیبانی از انواع توکن شبکه اتریوم

نکات منفی

 • به صورت کامل متن باز نیست
 • تنها برای نسخه های موبایلی در دسترس است و نسخه دستکاپ و یا تحت وب ندارد.

لجر ( Ledger )

لجر یک کیف پول سخت افزاری است که دفتر مرکزی ان در فرانسه قرار دارد. همچنین بزرگترین تولید کننده کیف پول سخت افزاری می باشد.

نکات مثبت

دارای امنیت بسیار بالا

پشتیبانی از هزاران رمز ارز

دارای تیم توسعه دهنده

دارای پشتیبانی بسیار حرفه ای

نکات منفی

مورد استفاده در معاملات روزمره نمی باشد

 

ترزور ( Trezor )

ترزور یک کیف پول سخت افزاری است که دفتر مرکزی آن در کشور جمهوری چک قرار دارد.اولین سازنده کیف پول سخت افزاری بیت کوین است ولی از لحاظ فروش، لجر سه سالی است که از ترزور پیشی گرفته است.

نکات مثبت

 • دارای امنیت بالا
 • پشتیبانی از هزاران رمز ارز
 • دارای تیم توسعه دهنده
 • دارای پشتیبانی حرفه ای

نکات منفی

 • مدل تی به نسبت مدل های هم رده قیمت بیشتری دارد
 • مورد استفاده در معاملات روزمره نمی باشد

انجین ( Enjin wallet )

یک کیف پول معتبر موبایلی است که علاوه بر اتریوم از ارزهای دیجیتالی معتبر دیگر هم پشتیبانی می کند. این کیف پول بر روی سیستم های اندروید و ios قابل دسترس است و شما می توانید کلید های خصوصی خود را ذخیره کنید. انجین دارای یک محیط ساده و آسان است که افراد تازه وارد می توانند به راحتی از این کیف پول استفاده کنند.

نکات مثبت

 • قابلیت صفحه کلید امن
 • محیط ساده و آسان
 • پشتیبانی از هزاران ارز دیجیتال

نکات منفی

 • متن باز نمی باشد
 • تنها برای نسخه ی موبایلی موجود می باشد و برای نسخه دستکاپ و تحت وب وجود ندارد

مای سلیوم ( Mycelium wallet )

افراد می توانند به صورت رایگان این کیف پول را بر روی موبایل خود نصب کنند. مای سلیوم از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و معامله گران با خیال راحت از این کیف پول به علت امنیت بالایی که دارد استفاده می کنند. شما می توانید به راحتی به کیف پول های سخت افزاری وصل شوید.

نکات مثبت

 • دارای امنیت بسیار بالا
 • متن باز است
 • علاوه بر اتریوم از بیت کوین هم پشتیبانی می کند

نکات منفی

 • تنها برای نسخه موبایلی وجود دارد و نسخه های دستکاپ و تحت وب وجود ندارد
 • محیط کار پیچیده ای دارد و کار کردن با آن برای افراد تازه وارد بسیار سخت و پیچیده می باشد

اتریوم-رمزگشا

اتمیک ( Atomic wallet )

جزو محبوب ترین کیف پول­های ارز دیجیتال است و در فهرست بهترین کیف پول های بازار ارز دیجیتال حضور دارد. اتمیک علاوه بر اتر و توکن های مبتنی بر شبکه اتریوم ، از توکن و ارز های بسیاری هم پشتیبانی می کند.

نکات مثبت

 • پشتیبانی از هزاران ارز دیجیتال
 • دارای محیط ساده و آسان برای کاربران
 • امکان تبادل ارزهای دیجیتال در کیف پول

نکات منفی

 • متن باز نیست

اکسودوس ( Exodus wallet )

از قدیمی ترین کیف پولی است که در سال 2015 تصمیم گرفته است تا به کاربران بازار ارز دیجیتال خدمت رسانی کند. این کیف پول در ابتدا فقط برای نسخه های دستکاپ موجود بود ولی هم اکنون برای نسخه های موبایلی قابل دسترس می باشد. این کیف پول برای کاربران ایرانی فیلتر است و شما برای استفاده کردن از این کیف پول باید با آی پی کشور دیگری وارد این کیف پول شوید. اکسودوس کلید های خصوصی را بر روی سیستم خود ذخیره می کند و محیط این کیف پول بسیار ساده و بسیار زیبا می باشد.

نکات مثبت

 • پشتیبانی از هزاران ارز دیجیتال
 • دارای محیط بسیار ساده و زیبا

نکات منفی

 • مسدود کردن آی پی ایران
 • متن باز نمی باشد
 • گزارش برخی از مشکلات برای ذخیره سازی توکن های اتریوم

بلاک چین ( Blockchain )

شما تنها با یک مرورگر می توانید به راحتی به این کیف پول دسترسی پیدا کنید. کلیدهای خصوصی را بر روی سیستم خود ذخیره می کند و شرکت بلاک چین هیچ دسترسی به آن ندارد. شما می توانید با نصب کردن نسخه ی موبایلی آن دسترسی بهتری به دارایی های خود داشته باشید.

نکات مثبت

 • امنیت بسیار بالا و حرفه ای
 • متصل شدن با هردستگاه موجود به همراه اینترنت

نکات منفی

 • فقط برای ذخیره سازی اتریوم مناسب است و برای ذخیره سازی توکن های مبتنی بر اتریوم مناسب نمی باشد

سخن آخر

اتریوم یک شبکه بسیار گسترده و حرفه ای است که همواره سعی و تلاش می کند که پیشرفت های چشمگیری داشته باشد. همچنین این شبکه دارای یک ارز مخصوص و بومی به نام اتر است که جایگاه ان در بازار ارز دیجیتال بعد از بیت کوین در رتبه دوم قرار دارد. سعی کرده ایم در این مقاله از ابتدای اتریوم و بخش های متفاوت آن را برای شما شرح دهیم. اگر شما تجربه استفاده کردن از این شبکه را دارید حتما تجربیات خود را باما در میان بگذارید.

شرکت رمزگشا با چندین سال سابقه در زمینه تحلیل ارز دیجیتال و فارکس فعالیت می‌نماید. آکادمی رمزگشا دارای دوره های تخصصی در زمینه هوش مالی ، تریدر حرفه ای فشرده و نیمه فشرده است . همچنین شرکت رمزگشا با بهره گیری از تحلیلگران و مشاوران باتجربه آماده انتقال این تجربیات به شما عزیزان می­باشد . شما می توانید در صورت نیاز با مشاوران ما در ارتباط باشید .

با تشکر از شما خواننده گرامی سایت رمزگشا که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید .

 

امتیاز دهید

22 پاسخ به “اتریوم چیست؟”

 1. Na Slovensku sa dá Paysafecard kúpiť na viac ako 101 čerpacích staniciach Agipu a OMV a vo vybraných pobočkách stávkovej kancelárie Tipsport. Paysafecard je bezpečná a pohodlná možnosť platby pre online kasína, ktorá hráčom umožňuje vykonávať anonymné vklady bez toho, aby museli poskytovať osobné alebo finančné informácie. Je ľahko použiteľný, široko akceptovaný a dá sa kúpiť v rôznych maloobchodných predajniach. Má však určité obmedzenia, ako sú limity vkladov a nie je k dispozícii na výbery. Hráči by mali zvážiť tieto obmedzenia, keď sa rozhodnú použiť Paysafecard ako spôsob platby. Predajné miesta paysafecard v blízkosti: Platforma vytvorená na prezentáciu všetkého nášho úsilia zameraného na realizáciu vízie bezpečnejšieho a transparentnejšieho online odvetvia hazardných hier.
  http://k-vsa.org/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=35332
  Čerpanie Synottip bonusov alebo aj hra o skutočné peniaze sú zo zákona podmienené registráciou bezplatného účtu a prihlásením sa do neho. Registráciu “S-konta” tvorí vyplnenie štandardného formuláru a následné overenie účtu. Všetko zvládnete aj z pohodlia domova. SynotTip už bohužiaľ neponúka dedikovanú aplikáciu pre zariadenia so systémom iOS. Takže ak máte iPhone alebo iPad, tak budete musieť využiť len mobilnú verziu webstránky. V minulosti bola dostupná aj SynotTip aplikacia pre iOS, ale kvôli zmenám v zásadach osobných údajov už aplikáciu v App Store nenájdete. Synottip bonusy bez nutnosti vkladu sú príležitosťou získať odmenu za hranie v internetovom kasíne. Získajte bonus SynotTip casina ešte dnes!

 2. […] NFT ساخت و طراحی شده است . این بازی در سال 2017 بر روی شبکه اتریوم به وجود آمده اند که در این بازی یک سری گربه های مجازی و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian