شبکه آوالانچ چیست؟

شبکه آوالانچ

فهرست

آوالانچ در سال 2020 توسط امین گان سیرر تاسیس شد. این شبکه بیش از 1000 نود کامل و تولید کننده بلاک دارد که توانسته در این زمینه رکورد بزند. آوالانچ یک پلتفرم برای ساخت قرارداد های هوشمند می باشد. همچنین این شبکه دارای یک توکن مخصوص و بومی به نام avax می باشد. با رمزگشا همراه باشید تا بیشتر درباره این پلتفرم بدانید.

آوالانچ چیست؟ ( Avalanche )

آوالانچ ، شبکه خود را در سال 2020 تاسیس کرد. اولین پلتفرم قرارداد هوشمند می باشد که تراکنش ها را در زیر یک ثانیه تایید می کند. این شبکه از کل ابزار توسعه اتریوم پشتیبانی می کند و میلیون ها تایید کننده را می سازد تا در تولید بلاک شرکت کند. این شبکه بیش از 1000 نود کامل و تولید کننده بلاک را دارد و توانسته رکورد را در این زمینه بشکند. آوالانچ یک پلتفرم متن باز است که برای راه اندازی برنامه غیر متمرکز مالی و بلاک چین ها در یک شبکه می باشد و بسیار مقیاس پذیر است.

توکن بومی و مخصوص این شبکه avax است که کار های مختلفی را در شبکه انجام می دهد. همچنین به عنوان پاداش به کاربران پرداخت می شود.

شبکه آوالانچ قابلیت پردازش تراکنش های بیشتری را نسبت به دیگر شبکه های بلاک چین دارد. این شبکه 4500 تراکنش را در ثانیه تایید می کند. همچنین این شبکه با به دست آوردن 51 درصد قدرت، امنیت خود را از دست نمی دهد. آوالانچ از الگوریتم اجماع متفاوتی استفاده می کند.

هدف آوالانچ

یک پلتفرم قرارداد هوشمند و برنامه های غیر متمرکز می باشد که با هدف رفع مشکلات اتریوم ساخته شد. هدف اصلی این شبکه بر روی مقیاس پذیری گذاشته شده است. این شبکه با اجرایی کردن ساختاری جدید، تلاش کرده است تا تعداد زیادی از تراکنش ها را بتواند در کمتر از یک ثانیه انجام دهد.

آوالانچ این امکان را به افراد می دهد تا هر نوع دارایی دیجیتال را راه اندازی کند و یا آن را معامله کند. همچنین آن را به صورت غیر متمرکز و با استفاده از قرارداد های هوشمند آن را کنترل کند.

وِیژگی آوالانچ

 • استفاده از تکنولوژی نوین : آوالانچ بر اساس یک پروتکل اجماع منحصر به فرد و نوین طراحی و ساخته شده است. این شبکه با عملکرد بسیار بالایی که دارد، تراکنش ها را به سرعت تایید می کند و از امنیت و تمرکززدایی بالایی برخوردار می باشد.
 • تیم حرفه ای : امین گان سیرر بنیان گذار آوالانچ است و اولین خالق ارز دیجیتال استفاده کننده از الگوریتم اجماع به نام karma می باشد. امین گان سیر پروفسور علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل آمریکاست. همچنین محققین این دانشگاه، جزو توسعه دهنده شبکه آوالانچ می باشند.
 • رشد : بلاک چین آوالانچ توانست هزاران نفر را در کمترین زمان در جامعه توسعه دهندگان خود جذب کند. همچنین توکن این شبکه توانست به رکورد بیش از هزار گره تایید کننده برسد.

پلتفرم آوالانچ

 آوالانچ دارای 3 بلاک چین داخلی می باشد:

 1. Exchange Chain (X-Chain) : یک زنجیره ساده ای می باشد که برای پرداخت و پلتفرم های غیر متمرکز عمل می کند. همچنین این بلاک چین از ماشین مجازی آوالانچ استفاده می کند. این بلاک چین به کاربران اجازه می دهد تا سرمایه خود را بر روی زنجیره های این بلاک چین ایجاد و معامله کنند.
 2. Platform Chain (P-Chain) : یک بلاک چین متا دیتا است که ولیدیتور ها را باهم هماهنگ می کنند. همچنین ساب نت های فعال را رصد و بررسی و ساخت زیر شبکه جدید را امکان پذیر می کند. این بلاک چین از زنجیره های پروتکل اجماع اسنومن استفاده می کند. API های زنجیره P به کاربران اجازه ایجاد ساب نت را می دهد. ولیدیتور ها به ساب نت اضافه می شوند و بلاک چین ها را ایجاد می کنند.
 3. Contract Chain (C-Chain) : به همراه کمک API زنجیره C می توان قرارداد های هوشمند را ساخت. این زنجیره با ماشین مجازی اتریوم سازگار می باشد.

آوالانچ

ویژگی فنی آوالانچ

 1. آوالانچ یک پلتفرم ساخت قرارداد هوشمند می باشد که دارای سرعت بسیار بالایی می باشد و تراکنش های خود را در کمتر از یک ثانیه تایید می کند.
 2. آوالانچ از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می کند. پس از تمامی ابزار توسعه اتریوم مثل ترافل، ریمیکس، مای اتر والت و متامسک پشتیبانی می کند.
 3. این شبکه از تکنولوژی شاردینگ استفاده می کند. توسعه دهندگان توکن این شبکه می توانند بر اساس نیاز خود، برای اپلیکیشن های خود از شاردینگ استفاده کنند.
 4. همچنین آوالانچ از توکن های غیر قابل تعویض یا همان NFT پشتیبانی می کند.

ویژگی ارز دیجیتال AVAX

 1. 720 میلیون واحد از این توکن وجود دارد که 50 درصد آن بر روی شبکه اصلی توزیع خواهد شد.
 2. این ارز، توکن مورد استفاده در شبکه بلاک چین آوالانچ می باشد
 3. AVAX یک نوع ارز دیجیتالی می باشد که برای پرداخت های عملیات درون شبکه می باشد و امنیت شبکه را تضمین می کند.
 4. کارمزد های تراکنش با این ارز پرداخته می شود و بعد از پرداخت فورا سوزانده می شود. بنابراین توکن AVAX به مرور زمان کمیاب تر می شود.

مزایای آوالانچ

 • یک اپلیکیشن امن ، قابل اعتماد و قدرتمند می باشد
 • تنظیم بلاک چین های عمومی و خصوصی بر روی آوالانچ
 • ایجاد دارایی بر روی اکوسیستم موجود به همراه ایجاد شبکه جدید
 • سرعت بالا و مقیاس پذیر
 • حجم بالای معاملات، با 4500 تراکنش در ثانیه
 • استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام
 • اعتبار سنجی در شبکه
 • قابلیت عملیاتی بالا و کارآمد

معایب آوالانچ

 • در صورت عدم توافق اعتبار سنج ها درباره یک وضعیت، امکان دارد تا معامله به تاخیر بیافتد
 • درباره تراکنش های متضاد تضمین وجود ندارد
 • تبدیل به اعتبار سنج ها برای یک شبکه ی رمز ارز، دارای هزینه می باشد.

مشارکت ها و سرمایه گذاری آوالانچ

 • Bitmain Technologies
 • Andreessen Horowitz
 • Digital Asset Capital Management
 • AU21 Capital
 • Three Arrows Capital
 • HashKey
 • Polychain Capital
 • Dragonfly Capital
 • Galaxy Digital
 • NGC Ventures

استیکینگ

استیکینگ ارز دیجیتال آوالانچ به دلیل ساختار ساده آن، نسبت به سایر بلاک چین ها شفاف تر می باشد. در این شبکه برای تبدیل به یک نود تایید کننده لازم می باشد که حداقل 2000 توکن آوالانچ را خریداری و سپس آن را استیک کنید. تمامی افراد از سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس می توانند برای زیر ساخت های ابری استفاده کنند. در مکانیزم شبکه آوالانچ پاداش استیکینگ بنابر میزان رشد سیستم تغییر می کند.

کیف پول آوالانچ

آوالانچ-رمزگشا

صرافی آوالانچ

سخن آخر

آوالانچ یک پلتفرم اجرا کننده قرارداد های هوشمند می باشد که در سال 2020 تاسیس شده است. این شبکه با عنوان رفع مشکلات و نواقص اتریوم ساخته شده است و تراکنش ها را در کمتر از یک ثانیه تایید می کند. این شبکه دارای یک توکن مخصوص به نام AVAX می باشد که برای پرداخت کارمزد تراکنش ها و پرداخت پاداش کاربران و بالا بردن امنیت این شبکه، مورد استفاده قرار می گیرد. 720 میلیون واحد از این توکن وجود دارد که بعد از پرداخت کارمزد های تراکنش که با این ارز پرداخته می شود و بعد از پرداخت فورا سوزانده می شود. از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بوده اید، از شما صمیمانه تشکر می کنیم.

 

امتیاز دهید

2 پاسخ به “شبکه آوالانچ چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


fa_IRPersian